WTA Rzym: Naomi Osaka rozbiła Wiktorię Azarenkę i zagra z Simoną Halep

Japonka Naomi Osaka łatwo pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę i w II rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w Rzymie zmierzy się z Rumunką Simoną Halep.
Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Naomi Osaka

W marcu w Indian Wells Naomi Osaka (WTA 21) zdobyła pierwszy tytuł w głównym cyklu. W trzech kolejnych turniejach Japonka wygrała trzy mecze. Pierwszy start na mączce w Europie zanotowała w Madrycie. Odpadła w I rundzie po porażce z Chinką Shuai Zhang. W Rzymie Osaka na początek rozbiła 6:0, 6:3 Wiktorię Azarenkę (WTA 84). W drugim secie Japonka wróciła z 0:2.

W trwającym 73 minuty meczu Osaka zdobyła 23 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła cztery z pięciu break pointów. Japonce naliczono 20 kończących uderzeń i 20 niewymuszonych błędów. Azarenka miała 12 piłek wygranych bezpośrednio i 19 pomyłek. Było to drugie spotkanie obu tenisistek. W III rundzie Australian Open 2016 zdecydowane zwycięstwo odniosła Białorusinka (6:1, 6:1).

Kolejną rywalką Osaki będzie Simona Halep, którą w tym roku rozbiła 6:3, 6:0 w półfinale w Indian Wells. Bilans ich wszystkich meczów to 3-1 dla Rumunki. Dla Japonki to drugi występ w Rzymie. W ubiegłym sezonie w I rundzie przegrała z Niemką Laurą Siegemund.

Madison Keys (WTA 14) wygrała 6:4, 6:1 z Anastazją Pawluczenkową (WTA 29). W ciągu 66 minut Amerykanka zaserwowała osiem asów, zgarnęła 32 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu i odparła trzy z czterech break pointów. Było to drugie spotkanie obu tenisistek w ostatnich tygodniach. W Stuttgarcie zwyciężyła Rosjanka po trzysetowym boju.

W II rundzie Keys zmierzy się z Donną Vekić (WTA 52), która pokonała 6:1, 6:2 Carlę Suarez (WTA 23). W trwającym 75 minut meczu Chorwatka obroniła 10 z 11 break pointów, a sama wykorzystała sześć z 12 szans na przełamanie.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)