Challenger Lizbona: pogrom w super tie breaku. Tomasz Bednarek i Hunter Reese przegrali finał debla

Tomasz Bednarek i partnerujący mu Amerykanin Hunter Reese przegrali finał zmagań w grze podwójnej w rozgrywanym na kortach ziemnych challengerze w stolicy Portugalii, Lizbonie (pula nagród 43 tys. euro).

Marcin Motyka
Tomasz Bednarek WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Tomasz Bednarek
Tomasz Bednarek i Hunter Reese wywalczyli finał w zaledwie drugim wspólnym starcie. W sobotnim pojedynku o tytuł challengera w Lizbonie Polak i partnerujący mu Amerykanin zmierzyli się z rozstawionymi z numerem drugim Marcelo Arevalo z Salwadoru i Meksykaninem Miguelem Angelem Reyesem.

Dwa pierwsze sety miały niemal identyczny przebieg. Kończyły się wynikiem 6:3 po jednym przełamaniu dla zwycięskiej pary. O losach całego pojedynku musiał rozstrzygać super tie break. W nim tenisista z Pabianic i jego partner zostali rozgromieni. Przegrali 1-10.

Mecz trwał godzinę i 21 minut. W tym czasie Polak i Amerykanin posłali trzy asy, jeden raz zostali przełamani, wykorzystali jednego z trzech break pointów i łącznie zdobyli 52 punkty, o dziesięć mniej od rywali.

Za awans do finału Lisboa Belem Open Bednarek i Reese otrzymają po 48 punktów do rankingu ATP oraz 1,550 euro do podziału. Z kolei Arevalo i Reyes, dla których to już ósmy wspólny deblowy tytuł na poziomie ATP Challenger Tour, zainkasują po 80 "oczek" oraz 2,670 euro.

Lisboa Belem Open, Lizbona (Portugalia)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 43 tys. euro
sobota, 19 maja

finał gry podwójnej:

Marcelo Arevalo (Salwador, 2) / Miguel Angel Reyes (Meksyk, 2) - Tomasz Bednarek (Polska) / Hunter Reese (USA) 6:3, 3:6, 10-1

Czy w sezonie 2018 Tomasz Bednarek zdobędzie tytuł?