WTA Norymberga: Madison Brengle wygrała pierwszy w sezonie mecz w głównym cyklu

Madison Brengle odniosła pierwsze w 2018 roku zwycięstwo w głównym cyklu. W I rundzie turnieju WTA w Norymberdze Amerykanka pokonała Varvarę Lepchenko.

Madison Brengle Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Madison Brengle
W niedzielę odbyły się trzy mecze turnieju głównego w Norymberdze. Madison Brengle (WTA 98) pokonała 6:1, 6:3 Varvarę Lepchenko (WTA 89). W ciągu 65 minut tenisistka z Dover zamieniła na przełamanie pięć z ośmiu okazji i zdobyła 59 z 97 rozegranych punktów (61 proc.). To dla niej pierwszy w tym roku wygrany mecz w głównym cyklu (bilans 1-6). W II rundzie Brengle zmierzy się z Rumunką Soraną Cirsteą lub Niemką Andreą Petković.

Christina McHale (WTA 87) wygrała 6:2, 7:6(5) z Saisai Zheng (WTA 132). W trwającym godzinę i 45 minut meczu Amerykanka dwa razy straciła podanie, a sama wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Rumunka Irina-Camelia Begu lub Szwedka Johanna Larsson.

Lara Arruabarrena (WTA 94) zwyciężyła 7:6(6), 6:1 Katharinę Hobgarski (WTA 310). W pierwszym secie Hiszpanka obroniła dwie piłki setowe, po jednej w 10. gemie i tie breaku. W całym spotkaniu wykorzystała cztery z pięciu break pointów. O ćwierćfinał zagra z Niemką Julią Görges lub Czeszką Kristyną Pliskovą.

W niedzielę odbywała się również decydująca runda eliminacji. Rywalkę poznała Kiki Bertens, triumfatorka imprezy z 2016 i 2017 roku. Holenderka zmierzy się z Serbką Dejaną Radanović. Pozostałe tenisistki, które awansowały do turnieju głównego to reprezentantka Luksemburga Mandy Minella, Argentynka Nadia Podoroska, Słowaczka Kristina Kucova, Niemka Anna Zaja i Węgierka Fanny Stollar.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)