WTA Strasburg: trudne mecze Danielle Collins i Qiang Wang. Odpadła Sachia Vickery

Amerykanka Danielle Collins pokonała w trzech setach Francuzkę Amandine Hesse w I rundzie turnieju WTA International na kortach ziemnych w Strasburgu.

Danielle Collins Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Danielle Collins
Rozstawiona z numerem siódmym Danielle Collins (WTA 47) miała trudną przeprawę w I rundzie imprezy w Strasburgu. Amerykanka zwyciężyła 6:1, 4:6, 6:3 Francuzkę Amandine Hesse (WTA 202). W trwającym dwie godziny i trzy minuty meczu reprezentantka USA zaserwowała sześć asów i odparła dziewięć z 12 break pointów.

Natalia Wichliancewa (WTA 85) wróciła z 0:2 w drugim secie i pokonała 6:3, 7:6(4) Terezę Mrdezę (WTA 220). W ciągu 96 minut Rosjanka wykorzystała sześć z 10 break pointów i zdobyła o dziewięć punktów więcej od Chorwatki (72-63). W II rundzie tenisistka z Wołgogradu zmierzy się z Anastazją Pawluczenkową lub Tatjaną Marią.

Qiang Wang (WTA 78) zwyciężyła 3:6, 6:1, 6:4 Camillę Rosatello (WTA 270). Chinka zamieniła na przełamanie sześć z 19 okazji. Przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 35 z 50 punktów. O ćwierćfinał zmierzy się z Collins.

Jelena Rybakina (WTA 221) pokonała 6:3, 6:1 Andreę Gamiz (WTA 252). W trwającym godzinę spotkaniu Rosjanka zaserwowała pięć asów i obroniła trzy z czterech break pointów, a sama uzyskała pięć przełamań. Kolejną jej rywalką będzie Mihaela Buzarnescu, pogromczyni Magdy Linette.

Reka-Luca Jani (WTA 535) wróciła ze stanu 2:4 w drugim secie i wygrała 6:3, 7:5 z Sachią Vickery (WTA 77). W ciągu 86 minut było 11 przełamań, z czego siedem dla Węgierki.

W niedzielę w Strasburgu nie brakowało deszczu. Nie odbyło się spotkanie Lucie Safarovej z Mariną Mielnikową.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)