WTA Strasburg: Dominika Cibulkova w ćwierćfinale. Timea Babos odpadła po maratonie

Słowaczka Dominika Cibulkova awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International w Strasburgu. W II rundzie odpadła Węgierka Timea Babos.

Dominika Cibulkova Getty Images / Mark Metcalfe / Na zdjęciu: Dominika Cibulkova
We wtorek w Strasburgu Dominika Cibulkova (WTA 36) pokonała 6:1, 6:4 Rekę-Lucę Jani (WTA 535) i awansowała do pierwszego ćwierćfinału od lutego (Budapeszt). W ciągu 75 minut Słowaczka zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu okazji. O półfinał zmierzy się z jedną z Australijek, broniącą tytułu Samanthą Stosur lub Darią Gawriłową.

Timea Babos (WTA 37) przegrała 6:7(2), 6:4, 2:6 z Zariną Dijas (WTA 53) po dwóch godzinach i 48 minutach. W meczu było 11 przełamań, z czego sześć dla Kazaszki. W I rundzie tenisistka z Ałmatów wyeliminowała Katarzynę Piter. W ćwierćfinale zagra z jedną z Rosjanek, Anastazją Pawluczenkową lub Natalią Wichliancewą.

Mihaela Buzarnescu (WTA 32) pokonała 6:3, 7:6(2) Jelenę Rybakinę (WTA 219). W ciągu 98 minut Rumunka zaserwowała pięć asów i wykorzystała pięć z 11 break pointów. Kolejną rywalką 30-latki z Bukaresztu będzie Tajwanka Su-Wei Hsieh lub Czeszka Lucie Safarova.

Danielle Collins (WTA 44) przegrała 6:4, 5:7, 2:6 z Qiang Wang (WTA 91). W trwającym dwie godziny i pięć minut meczu miało miejsce 12 przełamań, z czego siedem dla Chinki. W ćwierćfinale tenisistka z Tiencinu zmierzy się z Australijką Ashleigh Barty lub Francuzką Pauline Parmentier.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)