ATP Lyon: 22 asy Johna Isnera na początek. Jack Sock przegrał z Taylorem Fritzem

John Isner w dwóch setach pokonał Radu Albota w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Lyonie. Miejscowych kibiców nie zawiódł Gilles Simon, odpadł za to Jack Sock, który przegrał z Taylorem Fritzem.

Marcin Motyka
John Isner Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: John Isner
John Isner od mocnego uderzenia rozpoczął występ w turnieju ATP w Lyonie. W pojedynku II rundy przeciw Radu Albotowi Amerykanin posłał aż 22 asy, przy własnym podaniu zdobył 76 proc. rozegranych punktów, ani razu nie dał się przełamać i zwyciężył 7:6(3), 6:3 w 97 minut. Tym samym wyszedł na prowadzenie 2-1 w bilansie bezpośrednich konfrontacji z Mołdawianinem.

- To był trudny mecz. Podczas pierwszego seta nie czułem się dobrze na korcie. Miałem wiele szans, aby wcześniej wygrać tę partię, lecz ich nie wykorzystałem. Ostatecznie cieszę się, że wygrałem bez strat. To dla mnie dobry początek, po którym myślę, że w tym turnieju mogę pokusić się o dobry wynik - powiedział rozstawiony z numerem drugim Isner, który w ćwierćfinale zagra z Cameronem Norrie'em. Brytyjczyk wyeliminował Maximiliana Marterera.

Gilles Simon w II rundzie miał zmierzyć się z Hyeonem Chungiem. Koreańczyk jednak wycofał się z turnieju z powodu kontuzji stawu skokowego i jego miejsce jako tzw. "szczęśliwy przegrany" zajął Joris de Loore. Zmiana rywala nie przeszkodziła Francuzowi. Tenisista z Nicei wygrał 7:6(3), 6:2, choć w pierwszej partii musiał bronić dwóch setboli.

W 1/4 finału Simon zmierzy się z Michaiłem Kukuszkinem, z którym ma bilans 2-0. Kazach w środę pokonał 6:2, 6:3 innego "lucky losera" Federico Corię i awansował do pierwszego ćwierćfinału turnieju rangi ATP World Tour od styczniowej imprezy w Pune.

Z zawodami pożegnał się już oznaczony numerem trzecim Jack Sock. W pierwszym secie pojedynku z rodakiem,Taylorem Fritzem, Amerykanin nie wykorzystał piłki setowej i przegrał 6-8 w tie breaku, natomiast w drugiej partii uległ 2:6, dwukrotnie oddając własne podanie.

Fritz, dla którego to pierwszy od maja 2016 roku wygrany oficjalny pojedynek na europejskiej mączce, w ćwierćfinale Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes stanie naprzeciw Dusana Lajovicia. Serb w środę wygrał 6:4, 7:5 z kwalifikantem Filipem Horanskym, wykorzystując cztery z dziewięciu piłek na przełamanie.

Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes, Lyon (Francja)