Roland Garros: Simona Halep jako ostatnia w II rundzie. Wygrane Petry Kvitovej i Eliny Switoliny

Simona Halep w trzech setach pokonała Alison Riske i jako ostatnia zameldowała się w II rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa.

Simona Halep Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Simona Halep
Simona Halep i Alison Riske (WTA 83) miały zmierzyć się we wtorek w ostatnim meczu na korcie Philippe'a Chatriera. Jednak w ciągu dnia była ponad 70 minutowa przerwa deszczowa i ostatecznie to spotkanie zostało odwołane z powodu ciemności. Rumunka i Amerykanka wyszły na główną arenę obiektu Rolanda Garrosa w środę o godz. 11:00. Liderka rankingu przegrała pierwszą partię, ale w dwóch kolejnych nie dała rywalce szans i zwyciężyła 2:6, 6:1, 6:1.

W trwającym 94 minuty meczu było 11 przełamań, z czego siedem dla Halep. Rumunka miała o trzy kończące uderzenia więcej od rywalki (20 do 17) i popełniła mniej niewymuszonych błędów (28 do 33). Liderka rankingu podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Riske. Kolejną jej rywalką będzie w czwartek inna Amerykanka, Taylor Townsend, którą w ubiegłym roku odprawiła w Cincinnati.

Do III rundy awansowała Petra Kvitova (WTA 8), która pokonała 6:0, 6:4 Larę Arruabarrenę (WTA 91). W ciągu 68 minut Czeszka zdobyła 20 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 11 break pointów. Posłała 27 kończących uderzeń i popełniła 24 niewymuszone błędy. Hiszpanka miała sześć piłek wygranych bezpośrednio i 13 pomyłek.

Następną przeciwniczką Kvitovej będzie Anett Kontaveit (WTA 24), która zwyciężyła 7:5, 6:2 Alexandrę Dulgheru (WTA 159). W pierwszym secie Rumunka z 2:5 wyrównała na 5:5, ale do końca meczu zdobyła jeszcze tylko dwa gemy. W ciągu 97 minut Estonka obroniła pięć z siedmiu break pointów. Pokusiła się o 31 kończących uderzeń przy 31 niewymuszonych błędach. Dulgheru miała 11 piłek wygranych bezpośrednio i 27 pomyłek. Kvitova wygrała oba dotychczasowe mecze z Kontaveit po trzysetowych bojach. W tym roku zmierzyły się w Madrycie.

Elina Switolina (WTA 4) wygrała 6:3, 6:4 z Viktorią Kuzmovą (WTA 87). W pierwszym secie nie brakowało zaciętych gemów, a jedyne przełamanie Ukrainka uzyskała na 5:3. W drugiej partii Słowaczka z z 1:3 wyrównała na 3:3, ale końcówka znów należała do czwartej rakiety globu. W trwającym 81 minut spotkaniu Switolinie zanotowano 14 kończących uderzeń i 15 niewymuszonych błędów. Kuzmovej naliczono 29 piłek wygranych bezpośrednio i 41 pomyłek.

Kolejną rywalką Switoliny będzie Mihaela Buzarnescu (WTA 33), która rozbiła 6:1, 6:2 Rebekę Peterson (WTA 97). W ciągu 63 minut Rumunka zdobyła 14 z 15 punktów przy siatce i obroniła cztery z pięciu break pointów. Mecz zakończyła z 21 kończącymi uderzeniami i 13 niewymuszonymi błędami.

Naomi Osaka (WTA 20) zwyciężyła 6:4, 7:5 Zarinę Dijas (WTA 51). W pierwszym secie Kazaszka z 0:3 wyrównała na 3:3, ale od 4:4 przegrała dwa kolejne gemy. W drugiej partii było jedno przełamanie, które Japonka uzyskała na 7:5. W trwającym 83 minuty spotkaniu mistrzyni turnieju w Indian Wells zgarnęła 31 z 39 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Zanotowano jej 34 kończące uderzenia i 28 niewymuszonych błędów. Dijas miała 18 piłek wygranych bezpośrednio i 18 pomyłek.

Barbora Strycova (WTA 26) pokonała 6:4, 6:2 Jekaterinę Makarową (WTA 36) i podwyższyła na 5-3 bilans meczów z Rosjanką. W ciągu 76 minut Czeszka zdobyła 21 z 27 punktów przy własnym pierwszym serwisie i wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.