Roland Garros: ciemności uratowały Woźniacką. Dunka przegrała seta z Kasatkiną

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka

Karolina Woźniacka przegrała seta z Darią Kasatkiną w IV rundzie Rolanda Garrosa. W drugiej partii spotkanie zostało przerwane z powodu ciemności.

Karolina Woźniacka (WTA 2) i Daria Kasatkina (WTA 14) wyszły na kort Philippe'a Chatriera po godz. 19:30. Spotkanie to miało się odbyć na drugiej co do ważności arenie, Suzanne Lenglen, ale przede wszystkim pięciosetowy maraton Alexandra Zvereva z Karenem Chaczanowem sprawił, że organizatorzy przenieśli starcie Dunki z Rosjanką. Spotkania i tak nie udało się zakończyć. Zostało przerwane przy wyniku 7:6(5), 3:3 od strony Kasatkiny.

Tenisistki od początku rozgrywały długie wymiany, obfitujące w podnoszone piłki, i musiały zmagać się z wiatrem. W trwającym 67 minut pierwszym secie Woźniacka z 1:3 wyszła na 5:3, ale przegrała go w tie breaku, w którym nie wykorzystała prowadzenia 4-2. W drugiej partii tenisistki już przy stanie 1:1 domagały się, aby mecz został przerwany. Ostatecznie stało się to przy remisie 3:3 o godz. 21:22. Rosjanka i Dunka wrócą na kort centralny w poniedziałek.

Woźniacka walczy o trzeci ćwierćfinał Rolanda Garrosa (2010, 2017). Kasatkina ma szansę na życiowy rezultat w wielkoszlemowej imprezie. Po raz drugi występuje w IV rundzie turnieju tej rangi (US Open 2017). Rosjanka w tym roku dwa razy pokonała Dunkę na kortach twardych (Petersburg, Indian Wells).

Na zwyciężczynię tej konfrontacji w ćwierćfinale czeka Sloane Stephens.

Roland Garros, Paryż (Francja) Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 39,197 mln euro niedziela, 3 czerwca

IV runda gry pojedynczej kobiet:

Daria Kasatkina (Rosja, 14) - Karolina Woźniacka (Dania, 2) 7:6(5), 3:3 *do dokończenia