Roland Garros: w Paryżu do trzech razy sztuka. Iga Świątek powalczy o finał

Iga Świątek awansowała w czwartek do półfinału juniorskiej edycji międzynarodowych mistrzostw Francji. Polska tenisistka zwyciężyła w dwóch setach Japonkę Yuki Naito.

Rafał Smoliński
Iga Świątek Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek dwukrotnie grała wcześniej w ćwierćfinale juniorskiego Rolanda Garrosa, ale musiała uznać wyższość reprezentantek Rosji. W 2016 roku lepsza od niej była Anastazja Potapowa, zaś w sezonie 2017 Marta Paigina. Tym razem przeciwniczką zdolnej warszawianki była Yuki Naito i Polka zdołała zwieńczyć pojedynek w dwóch setach.

To nie był łatwy mecz. W pierwszym secie Polka prowadziła 2:0, ale straciła przewagę i musiała gonić wynik. Było już 5:3 dla Japonki, której zadrżała ręka, gdy w 10. gemie podawała po zwycięstwo w premierowej odsłonie. W końcówce Świątek wygrała cztery gemy z rzędu i przy pierwszej okazji zwieńczyła partię otwarcia.

W drugim secie reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni przełamała na 3:2 i ponownie wypracowała dwugemową przewagę. Nasza tenisistka znów musiała gonić wynik, co nie było łatwą sprawą, ponieważ Polce dokuczał uraz nogi. Pomogła przerwa medyczna wzięta przy stanie 4:5. Trzy kolejne gemy padły łupem warszawianki, która zwyciężyła ostatecznie 7:5, 7:5.

O miejsce w finale juniorskiego Rolanda Garrosa 2018 Świątek powalczy w piątek z Caty McNally, z którą w Paryżu gra razem debla. Polsko-amerykańska para dokończyła w czwartek zaległy mecz II rundy z rozstawionym z drugim numerem kolumbijsko-chińskim duetem Maria Camila Osorio Serrano i Xiyu Wang. W środę panie zeszły z kortu po pierwszym secie. W czwartek nasza tenisistka i jej partnerka wygrały 6:3, 5:7, 12-10, broniąc w super tie breaku aż trzech piłek meczowych.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny
czwartek, 7 czerwca

ćwierćfinał gry pojedynczej juniorek:

Iga Świątek (Polska) - Yuki Naito (Japonia, 10) 7:5, 7:5

II runda gry podwójnej juniorek:

Caty McNally (USA) / Iga Świątek (Polska) - Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia, 2) / Xiyu Wang (Chiny, 2) 6:3, 5:7, 12-10

Czy Iga Świątek osiągnie finał Rolanda Garrosa?