Cykl ITF: Maja Chwalińska zatrzymana w ćwierćfinale. W Starych Splavach lepsza Rebecca Sramkova

Maja Chwalińska na ćwierćfinale zakończyła występ w turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach ziemnych w Starych Splavach. W Czechach lepsza od Polki okazała się Słowaczka Rebecca Sramkova.

Rafał Smoliński
Maja Chwalińska Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
Przeciwniczka 16-letniej dąbrowianki jest znana polskim fanom. Parę tygodni temu Rebecca Sramkova (343) zmierzyła się z Magdaleną Fręch w decydującej rundzie eliminacji do wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2018 i przegrała w trzech setach.

Piątkowy pojedynek Słowaczki z Mają Chwalińską (WTA 513) bardzo dobrze zaczął się dla reprezentantki naszych południowych sąsiadów. Po przełamaniach w trzecim i siódmym gemie wygrała ona premierową odsłonę 6:2. Do tego ani razu nie straciła własnego podania.

Więcej emocji było w drugim secie. Polka szybko odrobiła stratę breaka, ale nie była w stanie utrzymać serwisu. Sramkova wysunęła się na 5:1 i to w zasadzie przesądziło o jej zwycięstwie. Nasza reprezentantka zdobyła jeszcze jedno przełamanie, ale przegrała ostatecznie po 68 minutach 2:6, 3:6. Chwalińska wywalczyła w Starych Splavach 13 punktów do rankingu WTA.