WTA Nottingham: trzysetowe mecze Naomi Osaki i Magdaleny Rybarikovej. Porażka Camili Giorgi

Słowaczka Magdalena Rybarikova i Japonka Naomi Osaka rozegrały trzysetowe mecze w I rundzie turnieju WTA International w Nottingham.

Naomi Osaka Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Magdalena Rybarikova (WTA 19) czwarty rok z rzędu zdecydowała się na występ w Nottingham. W ubiegłym sezonie doszła w tym turnieju do półfinału. W poniedziałek Słowaczka pokonała 6:0, 3:6, 6:1 Elenę Gabrielę Ruse (WTA 205). W ciągu 84 minut tenisistka z Bratysławy zaserwowała sześć asów i zdobyła 20 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła pięć z siedmiu break pointów, a sama wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. Kolejną rywalką Rybarikovej będzie Niemka Mona Barthel lub Brytyjka Katie Swan.

Naomi Osaka (WTA 18) wygrała 3:6, 6:1, 6:2 z Sachią Vickery (WTA 82). W trwającym godzinę i 52 minuty spotkaniu Japonka zgarnęła 35 z 50 punktów przy własnym pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie sześć z 12 okazji. W II rundzie zmierzy się z Czeszką Denisą Allertovą (WTA 101), która oddała cztery gemy Amerykance Kristie Ahn (WTA 129).

Wiera Łapko (WTA 84) zwyciężyła 7:6(5), 6:2 Janę Fett (WTA 107). W pierwszym secie Chorwatka z 3:5 wyszła na 6:5, ale zmarnowała dwie piłki setowe, a w tie breaku nie wykorzystała prowadzenia 3-1. W drugiej partii od 4:2 przegrała cztery gemy z rzędu. W ciągu godziny i 42 minut popełniła 11 podwójnych błędów. Łapko zaserwowała sześć asów i zamieniła na przełamanie cztery z sześciu szans. Kolejną rywalką Białorusinki będzie broniąca tytułu Donna Vekić lub Gabriella Taylor.

Irina Falconi (WTA 152) pokonała 6:4, 6:1 Arinę Rodionową (WTA 123). Amerykanka zdobyła 28 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 10 break pointów. Ying-Ying Duan (WTA 111) w 52 minuty wygrała 6:2, 6:2 z Walerią Sawinych (WTA 288). Chinka zaserwowała osiem asów.

Dalila Jakupović (WTA 118) zwyciężyła 7:6(4), 6:2 Camilę Giorgi (WTA 49). W pierwszym secie Włoszka z 2:4 wyszła na 6:5, ale w tie breaku od 3-1 straciła sześć z siedmiu kolejnych punktów. W drugiej partii Słowenka od 2:2 zgarnęła cztery gemy. W ciągu 69 minut posłała 10 asów i wykorzystała wszystkie cztery break pointy. W II rundzie Jakupović zagra z Magdalena Fręch.

Nature Valley Open, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 11 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Magdalena Rybarikova (Słowacja, 2) - Elena-Gabriela Ruse (Rumunia, Q) 6:0, 3:6, 6:1
Naomi Osaka (Japonia, 3) - Sachia Vickery (USA) 3:6, 6:1, 6:2
Dalila Jakupović (Słowenia) - Camila Giorgi (Włochy, 8) 7:6(4), 6:2
Ying-Ying Duan (Chiny) - Waleria Sawinych (Rosja, Q) 6:2, 6:2
Denisa Allertova (Czechy) - Kristie Ahn (USA) 6:3, 6:1
Wiera Łapko (Białoruś) - Jana Fett (Chorwacja) 7:6(5), 6:4
Irina Falconi (USA, Q) - Arina Rodinowa (Australia) 6:4, 6:1

Czy Naomi Osaka awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Nottingham?