WTA Den Bosch: Coco Vandeweghe w II rundzie. Magda Linette wycofała się

Coco Vandeweghe pokonała Alaksandrę Sasnowicz w I rundzie turnieju WTA International w Den Bosch. Z imprezy wycofała się Magda Linette.

Magda Linette Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Magda Linette
Coco Vandeweghe (WTA 16) walczy w tym tygodniu o trzeci tytuł w Den Bosch. Triumfowała w tym turnieju w 2014 i 2016 roku. W poniedziałek Amerykanka pokonała 6:2, 7:6(1) Alaksandrę Sasnowicz (WTA 51). W ciągu godziny i 47 minut Amerykanka zaserwowała osiem asów, zdobyła 27 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła trzy z czterech break pointów.

W II rundzie Vandeweghe zmierzy się z Arantxą Rus (WTA 100), która zwyciężyła 6:7(5), 6:4, 7:6(7) Jekaterinę Aleksandrową (WTA 110). Holenderka obroniła dwie piłki meczowe w tie breaku trzeciego seta. W trwającym dwie godziny i 23 minuty spotkaniu posłała osiem asów, o 10 mniej od rywalki. Reprezentantka gospodarzy zdobyła 58 z 72 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy, a sama wykorzystała jedną z 11 szans na przełamanie.

Alison van Uytvanck (WTA 47) w 64 minuty pokonała 6:1, 6:2 Richel Hogenkamp  (WTA 151). Belgijka odparła trzy break pointy, a sama uzyskała cztery przełamania. Kolejną jej przeciwniczką będzie Marina Mielnikowa lub Viktoria Kuzmova.

Bibiane Schoofs (WTA 174) wróciła z 2:4 w drugim secie i wygrała 6:4, 7:5 z Cariną Witthöft (WTA 75). Niemka popełniła 10 podwójnych błędów. Holenderka zamieniła na przełamanie pięć z 10 okazji. W II rundzie reprezentantka gospodarzy spotka się z Aleksandrą Krunić lub Valentini Grammatikopoulou.

W Den Bosch miała wystąpić Magda Linette, która w niedzielę w finale challengera w Bol przegrała z Tamarą Zidansek. Poznanianka wycofała się z holenderskiej imprezy z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego ramienia. W jej miejsce do drabinki weszła Tereza Martincova, która zmierzy się z Belindą Bencić.