WTA Majorka: Ajla Tomljanović rywalką Magdy Linette. Porażki Anett Kontaveit i Carli Suarez

Anett Kontaveit, Carla Suarez i Aryna Sabalenka, trzy rozstawione tenisistki, na I rundzie zakończyły udział w turnieju WTA International na Majorce. Rywalkę poznała Magda Linette.

Magda Linette Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Magda Linette
W poniedziałek na Majorce odbyła się decydująca runda eliminacji. Do głównej drabinki nie awansowała Magdalena Fręch. Magda Linette (WTA 78) wystąpi w rywalizacji singlistek jako jedyna Polka. We wtorek poznanianka zmierzy się z kwalifikantką Ajlą Tomljanović (WTA 71), z którą w tym roku przegrała w Rzymie. W ubiegłym sezonie w Miami również górą była Australijka.

Pierwszego dnia z turniejem głównym pożegnały się trzy rozstawione tenisistki. Anett Kontaveit (WTA 27) przegrała 6:3, 4:6, 3:6 z Tatjaną Marią (WTA 79). Estonka nie wykorzystała prowadzenia 6:3, 4:2. W trwającym godzinę i 49 minut spotkaniu Niemka obroniła osiem z 12 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji.

W II rundzie Maria zmierzy się ze swoją rodaczką Cariną Witthöft (WTA 81), która pokonała 6:1, 6:7(2), 6:3 Franceskę Schiavone (WTA 234). W trwającym dwie godziny i 25 minut meczu tenisistka z Hamburga odparła 13 z 14 break pointów.

W starciu Hiszpanek Carla Suarez (WTA 26) przegrała 4:6, 6:7(4) z Larą Arruabarreną (WTA 80). Niżej notowana tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego zdobyła 32 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła trzy z czterech break pointów. Kolejną rywalką Arruabarreny będzie Samantha Stosur (WTA 98), która pokonała 6:2, 7:5 Marketę Vondrousovą (WTA 104). W ciągu 98 minut Australijka trzy razy straciła podanie, a sama zamieniła na przełamanie sześć z 14 szans.

Aryna Sabalenka (WTA 43) uległa 6:3, 4:6, 2:6 Alison van Uytvanck (WTA 44). W trwającym godzinę i 51 minut meczu Belgijka obroniła pięć z siedmiu break pointów, a sama uzyskała cztery przełamania.

Mallorca Open, Majorka (Hiszpania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 18 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Tatjana Maria (Niemcy) - Anett Kontaveit (Estonia, 4) 3:6, 6:4, 6:3
Lara Arruabarrena (Hiszpania, WC) - Carla Suarez (Hiszpania, 5) 6:4, 7:6(4)
Alison van Uytvanck (Belgia) - Aryna Sabalenka (Białoruś, 8) 3:6, 6:4, 6:2
Carina Witthöft (Niemcy) - Francesca Schiavone (Włochy, WC) 6:1, 6:7(2), 6:3
Samantha Stosur (Australia) - Marketa Vondrousova (Czechy) 6:2, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Magda Linette pokona Ajlę Tomljanović?