WTA Majorka: Caroline Garcia odprawiła Johannę Larsson. Andżelika Kerber odpadła w I rundzie

Francuzka Caroline Garcia pokonała Szwedkę Johannę Larsson i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International na kortach trawiastych na Majorce. W I rundzie została wyeliminowana Niemka Andżelika Kerber.

Caroline Garcia Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Caroline Garcia
Turniej na Majorce Caroline Garcia (WTA 6) rozpoczęła od trzysetowej batalii z Su-Wei Hsieh. W środę pokonała 6:4, 6:3 Johannę Larsson (WTA 63). W ciągu 73 minut Francuzka zaserwowała pięć asów i obroniła cztery z pięciu break pointów. Dwa lata temu tenisistka z Lyonu zdobyła na Majorce tytuł.

W ćwierćfinale Garcia zmierzy się z Sofią Kenin (WTA 91), która zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:4 Alison van Uytvanck (WTA 44). Obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania. Amerykanka zdobyła o pięć punktów więcej (88-83).

Samantha Stosur (WTA 98) wygrała 6:3, 6:4 z Larą Arruabarreną (WTA 80). W ciągu 84 minut Australijka zaserwowała sześć asów, zdobyła 22 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała trzy z 11 break pointów. Dla mistrzyni US Open 2011 to pierwszy występ na Majorce.

Tatjana Maria (WTA 79) pokonała 7:6(1), 6:3 Carinę Witthöft (WTA 81). W pierwszej partii wyżej notowana Niemka wróciła z 1:4 i obroniła dwie piłki setowe w 12. gemie. W trwającym 91 minut spotkaniu zaserwowała 11 asów i obroniła cztery z pięciu break pointów.

Dokończony został również mecz I rundy pomiędzy Andżeliką Kerber (WTA 11) a Alison Riske (WTA 61), przerwany we wtorek z powodu ciemności przy 1:1 w trzecim secie. Niemka przegrała 7:5, 2:6, 1:6. W ciągu godziny i 58 minut była liderka rankingu siedem razy została przełamana. W II rundzie Amerykanka, która w eliminacjach rozprawiła się z Magdaleną Fręch, zmierzy się z Poloną Hercog. Na zwyciężczynię tego spotkania w ćwierćfinale czeka Stosur.