WTA Majorka: Alicja Rosolska i Abigail Spears zatrzymane w ćwierćfinale

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Alicja Rosolska

Alicja Rosolska i Amerykanka Abigail Spears odpadły w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju WTA International na kortach trawiastych na Majorce.

Alicja Rosolska i Abigail Spears na początek sezonu na trawie wygrały pięć meczów z rzędu. W ubiegłym tygodniu zdobyły tytuł w Nottingham. Na Majorce w I rundzie obroniły piłkę meczową w starciu z Jessicą Moore i Giulianą Olmos.

W ćwierćfinale seria Polki i Amerykanki dobiegła końca. Przegrały 3:6, 1:6 z rozstawionymi z numerem pierwszym Andreją Klepac i Marią Jose Martinez Sanchez.

W pierwszym secie Rosolska i Spears prowadziły 3:2, ale od tego momentu straciły siedem gemów z rzędu i nie podniosły się. W trwającym 62 minuty meczu Polka i Amerykanka miały trzy break pointy i żadnego nie wykorzystały. Cztery razy straciły podanie.

Dla Rosolskiej i Spears był to 16. wspólny występ w tym roku. Oprócz triumfu w Nottingham zanotowały półfinały w Dubaju i Lugano oraz ćwierćfinał w Madrycie. Obecnie w rankingu deblowym Polka znajduje się na 42., a Amerykanka na 39. miejscu.

Mallorca Open, Majorka (Hiszpania) WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów czwartek, 21 czerwca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Andreja Klepac (Słowenia, 1) / Maria Jose Martinez Sanchez (Hiszpania, 1) - Alicja Rosolska (Polska) / Abigail Spears (USA) 6:3, 6:1

Czy Alicja Rosolska i Abigail Spears wygrają kolejny turniej?