Wimbledon: pogrom w meczu Kamila Majchrzaka. Pierwsza wygrana Polaka w eliminacjach Wielkiego Szlema

Kamil Majchrzak odniósł pewne zwycięstwo w I rundzie eliminacji do Wimbledonu 2018. Polak rozgromił Hindusa Sumita Nagala, dzięki czemu wygrał pierwszy w karierze mecz w eliminacjach Wielkiego Szlema.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Agencja Gazeta / Piotr Skornicki / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
W 2016 roku Kamil Majchrzak (ATP 192) spotkał się z Sumitem Nagalem (ATP 239) w II rundzie poznańskiego futuresa Talex Open i przegrał 3:6, 4:6. Teraz dostał okazję do rewanżu na trawnikach w Roehampton, gdzie tenisiści rywalizują w ramach eliminacji do wielkoszlemowego Wimbledonu.

Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego nie marnował czasu na korcie. W premierowej odsłonie nie udało mu się przełamać w trzecim gemie, ale po zmianie stron objął prowadzenie 3:2. Potem postarał się jeszcze o breaka na 5:2 i dopiero wówczas Hindus postawił się Polakowi. Nasz reprezentant czterokrotnie uratował się przed stratą serwisu w ósmym gemie, po czym przy drugiej okazji zwieńczył seta.

W drugiej partii Majchrzak był bezlitosny dla reprezentanta Indii. Szybko przełamał w pierwszym oraz trzecim gemie i dopiero wtedy zagroził mu przeciwnik. Polski tenisista obronił jednak dwa break pointy, po czym zdobył breaka na 5:0. Po zmianie stron zakończył trwający zaledwie 56 minut pojedynek przy pierwszej piłce meczowej wynikiem 6:2, 6:0.

Po nieudanych występach w Australian Open i Roland Garros 2018 Majchrzak odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w kwalifikacjach do imprezy Wielkiego Szlema. O miejsce w III rundzie eliminacji Wimbledonu 2018 nasz reprezentant zagra z Australijczykiem Thanasim Kokkinakisem (ATP 180), który w poniedziałek pokonał 3:6, 7:6(3), 6:4 Salwadorczyka Marcelo Arevalo (ATP 140). Awans do głównej drabinki rozpoczynającego się 2 lipca londyńskiego turnieju dają trzy wygrane pojedynki.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)