WTA Eastbourne: Karolina Woźniacka w III rundzie. Trudne otwarcie Karoliny Pliskovej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka
Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Karolina Woźniacka

Karolina Woźniacka pokonała Camilę Giorgi i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier w Eastbourne. Karolina Pliskova w trzech setach wyeliminowała Anastazję Pawluczenkową.

Karolina Pliskova (WTA 7) i Karolina Woźniacka (WTA 2) zmierzyły się rok temu w Eastbourne w finale. W poniedziałek obie rozpoczęły rywalizację w turnieju i awansowały do III rundy. Dunka pokonała 6:2, 6:3 Camilę Giorgi (WTA 56). W pierwszym secie Włoszka nie wykorzystała prowadzenia 2:0, 40-15. W drugiej partii Woźniacka uzyskała przełamanie na 1:0, a później kolejne, na 5:2. W ósmym gemie oddała podanie, ale w dziewiątym jeszcze raz odebrała serwis rywalce. W ciągu 75 minut Giorgi popełniła osiem podwójnych błędów.

Pliskova zwyciężyła 6:4, 2:6, 6:3 Anastazję Pawluczenkową (WTA 29). W trwającym godzinę i 49 minut meczu Czeszka zaserwowała 12 asów i obroniła cztery z dziewięciu break pointów. Kolejną rywalką obrończyni tytułu będzie Barbora Strycova lub Donna Vekić.

Poza tym w poniedziałek rozgrywano mecze I rundy. Kristina Mladenović (WTA 60) pokonała 6:7(2), 7:5, 6:3 Heather Watson (WTA 88). W pierwszym secie Francuzka obroniła dwie piłki setowe i z 2:5 doprowadziła do tie breaka, ale w nim miała niewiele do powiedzenia. W trzecim gemie drugiej partii była 10. rakieta globu oddała podanie, ale natychmiast odrobiła stratę. Przy 5:4 zmarnowała dwie piłki setowe, przy 5:5 odparła dwa break pointy, a następnie zaliczyła przełamanie na 7:5. W decydującej odsłonie Mladenović wyszła na 4:2 i do końca nie oddała przewagi. W trwającym dwie godziny i 40 minut Francuzka popełniła 14 podwójnych błędów, ale też obroniła 10 z 13 break pointów. W II rundzie jej rywalką będzie Ashleigh Barty.

Aleksandra Krunić (WTA 39) wygrała 7:5, 6:3 z Andreą Sestini Hlavackovą (WTA 825). W pierwszym secie Czeszka z 2:4 wyszła na 5:4. Serbka obroniła piłkę setową i zdobyła trzy kolejne gemy. W drugiej partii było sporo gry na przewagi. Tenisistka z Belgradu wykorzystała break pointa na 2:1. Hlavackova miała trzy szanse na odrobienie straty, ale przełamania nie uzyskała. Najdłuższy był ósmy gem złożony z 22 punktów. W trwającym godzinę i 41 minut meczu Krunić odparła cztery z pięciu break pointów i zaserwowała dziewięć asów. W II rundzie Serbka zagra z Johanną Kontą, a w 1/8 finału na zwyciężczynię czeka Woźniacka.

Alison van Uytvanck (WTA 46) zwyciężyła 5:7, 7:6(3), 6:3 Samanthę Stosur (WTA 86). W pierwszym secie Australijka wróciła z 1:5. W drugiej partii z 2:4 wyszła na 5:4, ale tym razem pogoń nie zakończyła się dla niej sukcesem. W decydującej odsłonie było jedno przełamanie, które Belgijka zaliczyła na 4:2. Kolejną jej rywalką będzie Daria Kasatkina.

Mihaela Buzarnescu (WTA 28) pokonała 5:7, 6:2, 6:1 Shuai Peng (WTA 38). Rumunka wykorzystała sześć z 14 break pointów i w następnej rundzie spotka się z Kiki Bertens. Dominika Cibulkova (WTA 32) wygrała 7:5, 6:4 z Jekateriną Makarową (WTA 35). W pierwszym secie Słowaczka wróciła z 3:5 i w II rundzie zmierzy się z Andżeliką Kerber.

Harriet Dart (WTA 181) zwyciężyła 7:5, 3:6, 6:3 Kristynę Pliskovą (WTA 78). Czeszka zaserwowała 15 asów, ale wykorzystała tylko jedną z pięciu szans na przełamanie. Su-Wei Hsieh (WTA 52) pokonała 7:6(4), 6:2 Natalię Wichliancewą (WTA 106). W pierwszym secie Tajwanka wróciła z 3:5 oraz z 0-3 w tie breaku.

Kaia Kanepi (WTA 44) wygrała 6:2, 6:4 z Kurumi Narą (WTA 101). Estonka wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Aryna Sabalenka (WTA 45) pokonała 4:6, 6:0, 6:1 Sachia Vickery (WTA 45). Białorusinka zamieniła na przełamanie siedem z 13 okazji.

Nature Valley International, Eastbourne (Wielka Brytania) WTA Premier, kort trawiasty, pula nagród 852 tys. dolarów poniedziałek, 25 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Camila Giorgi (Włochy) 6:2, 6:3 Karolina Pliskova (Czechy, 2) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) 6:4, 2:6, 6:3

I runda gry pojedynczej:

Kristina Mladenović (Francja) - Heather Watson (Wielka Brytania, WC) 6:7(2), 7:5, 6:3 Aleksandra Krunić (Serbia) - Andrea Hlavackova (Czechy, Q) 7:5, 6:3 Alison van Uytvanck (Belgia) - Samantha Stosur (Australia, WC) 5:7, 7:6(3), 6:3 Su-Wei Hsieh (Tajwan) - Natalia Wichliancewa (Rosja, Q) 7:6(4), 6:2 Dominika Cibulkova (Słowacja) - Jekaterina Makarowa (Rosja) 7:5, 6:4 Kaia Kanepi (Estonia) - Kurumi Nara (Japonia, Q) 6:2, 6:4 Mihaela Buzarnescu (Rumunia) - Shuai Peng (Chiny) 5:7, 6:2, 6:1 Aryna Sabalenka (Białoruś) - Sachia Vickery (USA, LL) 4:6, 6:0, 6:1 Harriet Dart (Wielka Brytania, WC) - Kristyna Pliskova (Czechy, Q) 7:5, 3:6, 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Karolina Woźniacka awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Eastbourne?