ITF Southsea: Magda Linette sprawiła niespodziankę. Polka wyeliminowała Petrę Martić

Magda Linette była o krok od porażki, ale zdołała pokonać najwyżej rozstawioną Petrę Martić w turnieju ITF o puli nagród 100 tys. dolarów na trawnikach w Southsea. Polka awansowała w ten sposób do ćwierćfinału.
Rafał Smoliński
Magda Linette WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Magda Linette

Zawody Fuzion 100 Southsea Trophy są specyficzną formą przygotowania do Wimbledonu, ponieważ trwają przez zaledwie cztery dni. Nie są rozgrywane żadne eliminacje i tylko 16 tenisistek przystępuje do rywalizacji w singlu. W zeszłym roku Magda Linette (WTA 80) przegrała tutaj po trzysetowym boju z Japonką Kurumi Narą. Teraz była o krok od porażki w pojedynku z Petrą Martić (WTA 41), ale odrobiła straty i zwyciężyła 4:6, 7:5, 6:4.

W pierwszym secie Linette prowadziła już 4:1, lecz przegrała pięć kolejnych gemów i w efekcie całą premierową odsłonę. W drugiej partii to Martić wyszła na 2:0, lecz już po kilkunastu minutach było 2:4. Wówczas trzy gemy z rzędu wygrała Chorwatka, która podawała po zwycięstwo w całym pojedynku. Straciła jednak serwis na 5:5, a następnie dała się przełamać także w 12. gemie.

Tym samym tenisistka z Poznania wyrównała stan rywalizacji. W trzecim secie wydarzenia zmieniały się jak w kalejdoskopie. Najpierw prowadziła Martić, potem na 4:2 wysunęła się Linette. Chorwatka wyrównała, a w dziewiątym gemie miała kilka okazji, aby odzyskać przewagę. Polka obroniła jednak trzy break pointy i po zmianie stron ruszyła do ataku. Nasza reprezentantka wykorzystała drugą piłkę meczową i zwyciężyła tenisistkę, która w zeszłym roku osiągnęła IV rundę Wimbledonu.

Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju ITF w Southsea, w którym zmierzy się w środę z Amerykanką Jennifer Brady (WTA 75), która pokonała 6:2, 6:4 Brytyjkę Gabriellę Taylor (WTA 182).

Alicja Rosolska i Abigail Spears po raz trzeci z rzędu okazały się lepsze od Giuliany Olmos. Po zwycięstwach w Nottingham i na Majorce polsko-amerykańska para pokonała Meksykankę w Southsea, gdzie zagrała ona wspólnie z Kaitlyn Christian. Nasza reprezentantka i jej partnerka zwyciężyły 5:7, 6:2, 14-12, dzięki czemu awansowały do półfinału. W czwartek na ich drodze do finału staną najwyżej rozstawione Japonka Shuko Aoyama i Rumunka Monica Niculescu.

Fuzion 100 Southsea Trophy, Southsea (Wielka Brytania)
ITF Women's Circuit, kort trawiasty, pula nagród 100 tys. dolarów + H
wtorek, 26 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska) - Petra Martić (Chorwacja, 1) 4:6, 7:5, 6:4

I runda gry podwójnej:

Alicja Rosolska (Polska) / Abigail Spears (USA) - Kaitlyn Christian (USA) / Guliana Olmos (Meksyk) 5:7, 6:2, 14-12

Czy Magda Linette awansuje do półfinału?