Wimbledon: Magdalena Fręch nie zagra w turnieju głównym. Polka odpadła w I rundzie eliminacji

Magdalena Fręch nie wystąpi w wielkoszlemowym Wimbledonie. Polka przegrała z Ukrainką Dajaną Jastremską w I rundzie eliminacji.

Magdalena Fręch Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Magdalena Fręch (WTA 118) przeszła eliminacje do tegorocznych Australian Open i Rolanda Garrosa. W trzecim z rzędu wielkoszlemowym turnieju Polka nie wystąpi. We wtorek w Roehampton przegrała 3:6, 2:6 z Dajaną Jastremską (WTA 127) w I rundzie kwalifikacji do Wimbledonu.

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Jastremska uzyskała na 2:0. W drugiej partii Ukrainka od 2:2 zdobyła cztery gemy z rzędu. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

W ciągu 55 minut Fręch cztery razy oddała podanie. Zanotowano jej sześć kończących uderzeń i 10 niewymuszonych błędów. Jastremska miała 19 piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek. Ukrainka zdobyła 20 z 23 punktów przy swoim pierwszym serwisie.

Dla Fręch był to trzeci w tym roku występ w eliminacjach na trawie. W Nottingham i na Majorce również nie awansowała do głównej drabinki. Jastremska to finalistka juniorskiego Wimbledonu 2016.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)