Wimbledon: sensacyjna porażka Petry Kvitovej! Andżelika Kerber lepsza od Wiery Zwonariowej

Czeszka Petra Kvitova przegrała z Białorusinką Alaksandrą Sasnowicz w I rundzie Wimbledonu. Niemka Andżelika Kerber odprawiła Rosjankę Wierę Zwonariową.

Petra Kvitova Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Petra Kvitova
Petra Kvitova (WTA 7) w tym roku zdobyła pięć tytułów, z czego jeden na trawie (Birmingham). Występ w Wimbledonie Czeszka zakończyła już na I rundzie. We wtorek przegrała 4:6, 6:4, 0:6 z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 50). Dwukrotna mistrzyni londyńskiej imprezy po raz trzeci odpadła z niej po pierwszym meczu (2008, 2009).

W pierwszym secie były dwa niesłychanie zacięte gemy. Po rozegraniu 18 punktów i odparciu trzech break pointów Sasnowicz wyrównała na 3:3. Następnie uzyskała przełamanie na 4:3 (16 punktów) i utrzymała przewagę do końca. W drugiej partii Białorusinka z 2:5 zbliżyła się na 4:5, ale w 10. gemie oddała podanie. W decydującej odsłonie nie brakowało zaciętych gemów, ale wszystkie padły łupem tenisistki z Mińska. W dwóch ostatnich pogodzona z losem Kivtova zdobyła tylko jeden punkt.

W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu Kvitova posłała 36 kończących uderzeń i popełniła 36 niewymuszonych błędów. Sasnowicz zanotowano 30 piłek wygranych bezpośrednio i 22 pomyłki. Białorusinka obroniła osiem z 10 break pointów i zdobyła 10 z 13 punktów przy siatce.

Anett Kontaveit (WTA 27) pokonała 6:2, 6:2 Denisę Allertovą (WTA 98). Obie tenisistki miały po dziewięć break pointów. Estonka dwa razy straciła podanie, a sama uzyskała sześć przełamań. W ciągu 57 minut posłała 19 kończących uderzeń i popełniła 18 niewymuszonych błędów. Czeszce zanotowano siedem piłek wygranych bezpośrednio i 20 pomyłek. Kolejną rywalką Kontaveit będzie Jennifer Brady (WTA 74), która zwyciężyła 6:2, 6:7(4), 6:2 Katerynę Kozłową (WTA 67). Ukrainka z 2:6, 2:5 doprowadziła do trzeciego seta, ale w nim przegrała pierwsze cztery gemy i na kolejne odrodzenie nie byłą ją stać.

Andżelika Kerber (WTA 10) wygrała 7:5, 6:3 z Wierą Zwonariową (WTA 142). W pierwszym secie rosyjska finalistka Wimbledonu 2010 z 2:5 wyrównała na 5:5, ale przegrała dwa kolejne gemy. W drugiej partii znów goniła wynik, ale tym razem jedynie zbliżyła się z 1:5 na 3:5. Zwonariowa miała break pointa na 4:5, ale Niemka go obroniła i zakończyła spotkanie wykorzystując trzecią piłkę meczową. Kolejną rywalką triumfatorki Australian Open i US Open oraz finalistki Wimbledonu z 2016 roku będzie 18-letnia Amerykanka Claire Liu.

Eugenie Bouchard (WTA 188) pokonała 6:0, 4:6, 6:3 Gabriellę Taylor (WTA 180). W ciągu 97 minut finalistka Wimbledonu 2014 popełniła tylko sześć podwójnych błędów i posłała 19 kończących uderzeń. Brytyjce zanotowano 13 piłek wygranych bezpośrednio i 13 pomyłek. Kolejną rywalką Kanadyjki będzie Ashleigh Barty. Taylor Townsend (WTA 73) wygrała 6:2, 6:4 z Pauline Parmentier (WTA 63). Amerykanka zdobyła 27 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu i w II rundzie zmierzy się z Sasnowicz.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)

Taylor Townsend (USA) - Pauline Parmentier (Francja) 6:2, 6:4
Eugenie Bouchard (Kanada, Q) - Gabriella Taylor (Wielka Brytania, WC) 6:0, 4:6, 6:3

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy Andżelika Kerber awansuje do III rundy Wimbledonu?