Wimbledon: Halep zdobyła 10 gemów z rzędu i jest w III rundzie. Cibulkova lepsza od Konty

Rumunka Simona Halep pokonała Chinkę Saisai Zheng i awansowała do III rundy Wimbledonu. Słowaczka Dominika Cibulkova wyeliminowała Brytyjkę Johannę Kontę.

Simona Halep Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Simona Halep
Simona Halep mecz z Saisai Zheng (WTA 126) rozpoczęła od prowadzenia 2:0, ale później miała małe problemy. Ostatecznie od 3:5 zdobyła 10 gemów z rzędu i pokonała Chinkę 7:5, 6:0 w II rundzie Wimbledonu. W trwającym 76 minut meczu liderka rankingu wykorzystała sześć z 11 break pointów. Naliczono jej 20 kończących uderzeń i 19 niewymuszonych błędów. Zheng miała 11 piłek wygranych bezpośrednio i 15 pomyłek.

Kolejną rywalką Halep będzie Su-Wei Hsieh (WTA 48), która wygrała 6:3, 6:3 z Larą Arruabarreną (WTA 88). W drugim secie Tajwanka wróciła ze stanu 1:3. W ciągu 65 minut zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu okazji. Pięć lat temu w Cincinnati Halep wyeliminowała Hsieh w trzech setach w ich jedynym do tej pory spotkaniu.

Dominika Cibulkova (WTA 33) pokonała 6:3, 6:4 Johannę Konte (WTA 24), półfinalistkę imprezy z ubiegłego roku. W obu setach Słowaczka uzyskała po jednym przełamaniu, odpowiednio na 4:2 i 2:1. W dziewiątym gemie drugiej partii Brytyjka obroniła cztery piłki meczowe, ale w 10. Cibulkova utrzymała podanie do zera. W ciągu 78 minut Konta posłała 10 asów, ale miała tylko jednego break pointa. Słowaczka przy swoim pierwszym serwisie zgarnęła 32 z 39 punktów.

W III rundzie Cibulkova zagra z Elise Mertens (WTA 15), która pokonała 6:1, 6:3 Sachię Vickery (WTA 83). W ciągu 54 minut Belgijka obroniła pięć z sześciu break pointów i zdobyła 10 z 12 punktów przy siatce. Carla Suarez (WTA 26) wróciła z 1:3 i wygrała 6:4, 6:1 z Sarą Sorribes (WTA 102).

Belinda Bencić (WTA 56) zwyciężyła 1:6, 7:6(10), 6:2 Alison Riske (WTA 60). Szwajcarka obroniła cztery piłki meczowe w tie breaku drugiego seta. W trwającym dwie godziny i 24 minuty meczu Bencić posłała 35 kończących uderzeń i popełniła 16 niewymuszonych błędów. Riske miała 48 piłek wygranych bezpośrednio i 24 pomyłki. Szwajcarka po raz drugi pokonała Amerykankę w wielkoszlemowym turnieju (6:4, 6:3 w Australian Open 2016) i w III rundzie zmierzy się z Suarez.

Bencić próbuje wrócić do dyspozycji sprzed kontuzji, które ją prześladowały w ostatnich sezonach. W US Open 2014 doszła do ćwierćfinału, a w 2016 roku znalazła się na siódmym miejscu w rankingu. W swoim dorobku ma dwa singlowe tytuły w głównym cyklu, zdobyte trzy lata temu w Eastbourne i Toronto. We wtorek Szwajcarka wyeliminowała Caroline Garcię.

Daria Kasatkina (WTA 14) pokonała 6:2, 6:3 Julię Putincewą (WTA 53), pogromczynię Magdy Linette. W ciągu 64 minut Rosjanka zdobyła 23 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu i 12 z 16 przy siatce. Wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Witalia Diaczenko (WTA 132) poszła za ciosem po wyeliminowaniu Marii Szarapowej. W czwartek wygrała 6:4, 6:1 z Sofią Kenin (WTA 76) i po raz pierwszy awansowała do III rundy wielkoszlemowego turnieju.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Simona Halep awansuje do IV rundy Wimbledonu?