WTA Bukareszt: Polona Hercog uchroniła się przed porażką. Trudna przeprawa Pauline Parmentier

Słowenka Polona Hercog przegrywała 0:3 w trzecim secie, ale pokonała Rumunkę Elenę-Gabrielę Ruse w I rundzie turnieju WTA International na kortach ziemnych w Bukareszcie.

Polona Hercog Getty Images / Hannah Peters / Na zdjęciu: Polona Hercog
Polona Hercog (WTA 90) miała duże problemy w I rundzie imprezy w Bukareszcie. Słowenka zdobyła sześć gemów z rzędu od stanu 0:3 w trzecim secie i wygrała 2:6, 6:2, 6:3 z Eleną-Gabrielą Ruse (WTA 182). W trwającym dwie godziny i dwie minuty meczu było 13 przełamań, z czego siedem dla Hercog. Kolejną jej rywalką będzie Bułgarka Wiktoria Tomowa lub inna Rumunka Irina Maria Bara.

Pauline Parmentier (WTA 65) zwyciężyła 2:6, 6:1, 6:4 Alexandrę Dulgheru (WTA 125). W trzecim secie Francuzka wróciła ze stanu 2:4. W trwającym dwie godziny i cztery minuty spotkaniu tenisistka z Paryża popełniła siedem podwójnych błędów, ale też uzyskała pięć przełamań.

W II rundzie Parmentier zmierzy się z Yafan Wang (WTA 84), która pokonała 6:1, 6:3 Miriam Bulgaru (WTA 398). W ciągu 82 minut Rumunka zrobiła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko 12 z 33 punktów przy swoim drugim podaniu. Chinka zamieniła na przełamanie pięć z 10 okazji.

Arantxa Rus (WTA 111) wygrała 6:2, 6:4 z Marianą Duque (WTA 105). Holenderka prowadziła 6:2, 2:0, ale straciła trzy gemy z rzędu. Odzyskała jednak kontrolę nad spotkaniem i przy stanie 6:2, 5:4 wykorzystała piątą piłkę meczową. W ciągu 88 minut zamieniła na przełamanie sześć z 13 szans.

Tamara Zidansek (WTA 93) od stanu 4:5 zdobyła dziewięć kolejnych gemów i pokonała 7:5, 6:0 Rebekę Peterson (WTA 71). W trwającym 81 minut spotkaniu Szwedka zdobyła tylko sześć z 26 punktów przy swoim drugim podaniu. Słowenka wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów.

Maryna Zaniewska (WTA 166) zwyciężyła 7:6(5), 6:1 Ysaline Bonaventure (WTA 118). Niżej notowana Belgijka trzy razy straciła podanie, a sama wykorzystała pięć z 12 break pointów. W pierwszym secie z 0:2 wyszła na 5:3, ale do rozstrzygnięcia potrzebny był tie break. W nim Zaniewska od 4-5 zdobyła trzy punkty, a w drugiej partii cztery gemy rozstrzygnęła na swoją korzyść po grze na przewagi.