Kevin Anderson: Mogę wygrać turniej Wielkiego Szlema

Kevin Anderson po raz drugi w ciągu ostatnich 10 miesięcy przegrał w finale zawodów Wielkiego Szlema. Mimo porażki z Novakiem Djokoviciem w meczu o tytuł w Wimbledonie 2018 jest przekonany, że może osiągnąć sukces w najważniejszych imprezach sezonu.

Rafał Smoliński
Kevin Anderson, finalista Wimbledonu 2018 Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Kevin Anderson, finalista Wimbledonu 2018
- To był dla mnie trudny początek. Zawsze się ma wysokie oczekiwania. Nie odnalazłem jednak właściwego dla siebie rytmu, do tego mojego ciało nie wyglądało dobrze. Chyba nikt się nie spodziewał, że po spędzeniu na korcie tyle czasu będę się czuł doskonale. Dopiero w trzecim secie poczułem się lepiej i miałem swoje szanse. Bardzo bym chciał doprowadzić do czwartej partii, ale nie było mi to dane - powiedział Kevin Anderson, który w poniedziałek zadebiutował w Top 5 rankingu ATP.

Afrykaner przystąpił do niedzielnego finału wyczerpany półfinałowym starcie z Johnem Isnerem, który zakończył się korzystnym dla niego wynikiem 26:24 w piątym secie. Novak Djoković w pełni wykorzystał zmęczenie rywala i po zwycięstwie 6:2, 6:2, 7:6(3) triumfował w Wimbledonie 2018. - Sobota była dla mnie bardzo trudna. W mojej głowie kłębiło się wiele myśli, czy będę gotowy na kolejne trzy sety przeciwko komuś takiemu jak Novak. W piątek ledwo spałem, ale w sobotę było już z tym lepiej i w niedzielny poranek poczułem się całkiem dobrze - przyznał.

32-latek z RPA jest przekonany, że może wygrywać turnieje rangi ATP World Tour Masters 1000 i Wielkiego Szlema. - Wszyscy z mojego sztabu mają wrażenie, że czynię małe postępy. Jeśli będę w stanie to kontynuować, to na pewno moje życie stanie się łatwiejsze. Z pewnością wierzę, że jestem w stanie wygrywać takie turnieje. Jeśli nie wystąpię w kolejnym finale, to być może dlatego, że będę miał pecha. Nie mogę kontrolować wszystkiego. Mogę za to dawać z siebie wszystko. Mam sporo wiary w swoje umiejętności - stwierdził Anderson.

Czy Kevin Anderson wygra turniej Wielkiego Szlema?