WTA Bukareszt: Anastasija Sevastova z problemami w II rundzie. Irina-Camelia Begu nie obroni tytułu

Łotyszka Anastasija Sevastova w tie breaku trzeciego seta pokonała Słowenkę Dalilę Jakupović w I rundzie turnieju WTA International w Bukareszcie. Tytułu nie obroni Rumunka Irina-Camelia Begu.

Anastasija Sevastova Getty Images / Bradley Kanaris / Na zdjęciu: Anastasija Sevastova
Najwyżej rozstawiona Anastasija Sevastova (WTA 22) miała trudną przeprawę w I rundzie imprezy w Bukareszcie. Łotyszka wróciła z 0:3 w trzecim secie i zwyciężyła 4:6, 6:2, 7:6(1) Dalilę Jakupović (WTA 94). W trwającym dwie godziny i pięć minut meczu obie tenisistki miały po 11 break pointów. Tenisistka z Lipawy pięć razy oddała podanie, a sama uzyskała sześć przełamań. Kolejną jej rywalką będzie Holenderka Arantxa Rus.

Tytułu nie obroni Irina-Camelia Begu (WTA 42), która urwała trzy gemy Ons Jabeur (WTA 123). W ciągu 58 minut Rumunka popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła 34 z 94 rozegranych punktów (36 proc.). W II rundzie Tunezyjka zmierzy się z Wierą Zwonariową (WTA 136), finalistką Wimbledonu i US Open 2010. Rosjanka rozbiła 6:1, 6:2 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 98). Była wiceliderka rankingu odparła cztery z pięciu break pointów.

Mihaela Buzarnescu (WTA 25) pokonała 6:2, 6:4 Dankę Kovinić (WTA 134). W ciągu 79 minut Rumunka zdobyła 20 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z 10 okazji. O ćwierćfinał reprezentantka gospodarzy zmierzy się ze Słowenką Tamara Zidansek.

Petra Martić (WTA 60) wygrała 6:2, 6:4 z Rebeką Sramkovą (WTA 268). W trwającym 63 minuty spotkaniu Chorwatka obroniła trzy break pointy, zaserwowała siedem asów i zgarnęła 24 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Kolejną jej rywalką będzie 18-letnia Claire Liu (WTA 170), która zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:4 Andreeę Roscę (WTA 260). Rumunka popełniła dziewięć podwójnych błędów. W trwającym dwie godziny meczu było 13 przełamań, z czego siedem dla Amerykanki. Liu jako jedyna urwała seta Andżelice Kerber w tegorocznym Wimbledonie.

Sorana Cirstea (WTA 57) oddała sześć gemów Cagli Buyukakcay (WTA 195). Irina Maria Bara (WTA 151) wygrała 6:4, 7:5 z Wiktorią Tomową (WTA 128). Obie Rumunki zaliczyły po sześć przełamań. Laura Siegemund (WTA 264) wróciła z 1:3 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:0 Jasmine Paolini (WTA 180). W ciągu 85 minut Niemka wykorzystała sześć z 13 break pointów.

Anna Karolina Schmiedlova (WTA 85) zwyciężyła 4:6, 7:6(4), 7:5 Anę Bogdan (WTA 66). W drugiej partii reprezentantka gospodarzy z 1:5 wyszła na 6:5, ale oddała podanie i nie zdołała zakończyć spotkania w tie breaku. W decydującej odsłonie Słowaczka z 1:3 wyszła na 5:3. W 10. gemie zmarnowała dwie piłki meczowe, ale dwa kolejne padły jej łupem. Mecz trwał trzy godziny i 18 minut.