WTA Gstaad: pewne otwarcie Alize Cornet. Awans Jewgieniji Rodiny po dreszczowcu

Francuzka Alize Cornet łatwo pokonała Hiszpankę Silvię Soler w I rundzie turniej WTA International w Gstaad. Rosjanka Jewgienija Rodina wyeliminowała Niemkę Carinę Witthöft po dreszczowcu.

Alize Cornet Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Alize Cornet
Alize Cornet (WTA 48) to najwyżej rozstawiona tenisistka w turnieju w Gstaad. Na początek Francuzka pokonała 6:2, 6:2 Silvię Soler (WTA 190). W ciągu 68 minut tenisistka z Nicei wykorzystała siedem z 12 szans na przełamanie i zdobyła 18 z 25 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną jej rywalką będzie Conny Perrin (WTA 147), która zwyciężyła 6:1, 4:6, 7:5 Saisai Zheng (WTA 112). W trzecim secie Szwajcarka wróciła ze stanu 2:4.

Jewgienija Rodina (WTA 92) wygrała 6:7(3), 6:4, 7:6(11) z Cariną Witthöft (WTA 96). W trzecim secie Rosjanka obroniła trzy piłki meczowe, jedną w 12. gemie i dwie w tie breaku, a sama wykorzystała piątą. W trwającym dwie godziny i 34 minuty meczu odparła 15 z 21 break pointów i uzyskała siedem przełamań. W niedawnym Wimbledonie tenisistka z Moskwy doszła do IV rundy i jest to jej najlepszy rezultat w wielkoszlemowej imprezie. O ćwierćfinał Rodina zmierzy się z Niemką Moną Barthel.

Viktoria Kuzmova (WTA 54) wróciła z 3:5 w drugim secie i pokonała 6:2, 7:5 Martinę Trevisan (WTA 189). W ciągu 79 minut Słowaczka zaserwowała sześć asów i zamieniła na przełamanie sześć z 13 szans. W II rundzie tenisistka z Koszyc zagra z Rosjanką Weroniką Kudermetową.

Samantha Stosur (WTA 73) wygrała 6:3, 6:2 z Franceską Schiavone (WTA 391) w starciu wielkoszlemowych mistrzyń. Australijka zgarnęła 28 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła dwa break pointy. Tenisistka z Gold Coast podwyższyła na 10-4 bilans meczów z Włoszką.

Eugenie Bouchard (WTA 146) zwyciężyła 4:6, 7:6(1), 6:4 Timea Bacsinszky (WTA 761). W pierwszym secie Kanadyjka nie wykorzystała prowadzenia 2:0. W drugiej partii od 4:2 straciła trzy gemy z rzędu, ale odrobiła stratę przełamania, a w tie breaku nie dała rywalce szans. W decydującej odsłonie finalistka Wimbledonu 2014 prowadziła 4:1, ale Szwajcarka do końca nie odpuściła. Przy 5:4 Bouchard utrzymała podanie po odparciu break pointa i awansowała do II rundy po dwóch godzinach i 46 minutach.

Z powodu problemów zdrowotnych Bacsinszky, półfinalistka Rolanda Garrosa 2015 i 2017, w tym roku nie wystąpiła w żadnych wielkoszlemowym turnieju. Z Bouchard rozegrała szósty mecz w sezonie i pozostaje bez zwycięstwa. Kolejną rywalką Kanadyjki będzie inna reprezentantka gospodarzy, Viktorija Golubić (WTA 110), która pokonała 6:3, 6:2 Antonię Lottner (WTA 130). W pierwszym secie Szwajcarka wróciła z 0:2. W ciągu 73 minut odparła siedem z 10 break pointów, a sama uzyskała sześć przełamań.

Elica Kostowa (WTA 186) wygrała 6:4, 0:6, 6:2 z Anną Kalinską (WTA 132). Obie tenisistki uzyskały po cztery przełamanie i zdobyły po 81 punktów. Bułgarka wykorzystała wszystkie break pointy, a Rosjanka cztery z 17. Patty Schnyder (WTA 159) zwyciężyła 4:6, 6:2, 6:3 Kathinkę von Deichmann (WTA 163). Szwajcarka zdobyła 92 ze 166 rozegranych punktów. Kolejną rywalką byłej siódmej rakiety globu będzie Stosur.

Ladies Championships Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)

Viktorija Golubić (Szwajcaria, 8) - Antonia Lottner (Niemcy) 6:3, 6:2
Jewgienija Rodina (Rosja) - Carina Witthöft (Niemcy, 4) 6:7(3), 6:4, 7:6(11)
Elica Kostowa (Bułgaria) - Anna Kalinska (Rosja) 6:4, 0:6, 6:2
Eugenie Bouchard (Kanada) - Timea Bacsinszky (Szwajcaria) 4:6, 7:6(1), 6:4
Conny Perrin (Szwajcaria, Q) - Saisai Zheng (Chiny) 6:1, 4:6, 7:5
Patty Schnyder (Szwajcaria, WC) - Kathinka von Deichmann (Liechtenstein, Q) 4:6, 6:2, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Alize Cornet awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Gstaad?