ATP Umag: porażki rozstawionych Joao Sousy i Benoita Paire'a. Pierwsza wygrana Felixa Augera-Aliassime'a na mączce

Benoit Paire w dwóch setach przegrał z Martonem Fucsovicsem w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Umagu. Pierwszy w karierze w głównym cyklu mecz na ceglanej mączce wygrał 17-letni Felix Auger-Aliassime.

Marcin Motyka
Benoit Paire Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Benoit Paire
Benoit Paire to tenisista nieodgadniony. Potrafi być kortowym geniuszem, ale też prezentować grę na bardzo niskim poziomie. We wtorek pokazał to drugie, zdecydowanie gorsze oblicze. W pojedynku I rundy turnieju ATP w Umagu rozstawiony z numerem ósmym Francuz przegrał 1:6, 3:6 z Martonem Fucsovicsem. Węgier w 1/8 finału zmierzy się z Marco Trungellitim, który mecz z Franko Skugorem zakończył kilkanaście minut po północy.

Z turniejem pożegnał się także drugi reprezentant gospodarzy, również obdarzony dziką kartą, Nino Serdarusić. Chorwat wygrał pierwszego seta w spotkaniu z Maximilianem Martererem, ale ostatecznie uległ Niemcowi 6:3, 5:7, 3:6. Oznaczony "dziewiątką" Marterer w II rundzie stanie naprzeciw Laslo Djere.

Wyeliminował został również inny rozstawiony tenisista, Joao Sousa. Portugalczyk, turniejowa "siódemka", po dwóch godzinach i 33 minutach zażartej batalii przegrał 6:7(5), 6:4, 4:6 z Aljazem Bedene. Słoweniec o ćwierćfinał powalczy z Guido Pellą.

Pierwszy w karierze w głównym cyklu mecz na kortach ziemnych wygrał Felix Auger-Aliassime. Kanadyjczyk pokonał 6:4, 6:3 "szczęśliwego przegranego" z eliminacji, Andreja Martina. O następną wygraną 17-letni reprezentant kraju spod znaku Klonowego Liścia zagra z Andriejem Rublowem, obrońcą tytułu.

Oznaczony numerem szóstym Robin Haase wygrał 4:6, 7:5, 6:3 z Rogerio Dutrą Silvą i w II rundzie zmierzy się z kolejnym kwalifikantem, Martinem Klizanem. Leworęczny Słowak we wtorkowy wieczór nie dał szans Nicolasowi Jarry'emu, oddając Chilijczykowi zaledwie dwa gemy.

Rozstawiony z numerem drugim Damir Dzumhur na otwarcie zagra z Jewgienijem Donskojem, który we wtorek wyeliminował Paolo Lorenziego. Marco Cecchinato, turniejowa "trójka", otworzy turniej meczem z Jirim Veselym, pogromcą Stefano Travaglii. Z kolei oznaczony numerem piątym Albert Ramos spotka się z Dusanem Lajoviciem. Serb ograł 7:5, 6:2 Nikołoza Basilaszwilego.

Plava Laguna Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)