ATP Newport: Ivo Karlović obronił meczbola i wygrał starcie pokoleń z Alexem de Minaurem. Awans Gillesa Mullera

Ivo Karlović obronił meczbola i w trzech setach pokonał Alexa de Minaura w I rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP World Tour 250 w Newport. Do 1/8 finału awansowali też m.in. Gilles Muller, Nicolas Mahut i Dudi Sela.

Marcin Motyka
Ivo Karlović Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Ivo Karlović
To był mecz tenisistów z różnych pokoleń. W I rundzie turnieju ATP w Newport naprzeciw siebie stanęli 39-letni Ivo Karlović i 19-letni Alex de Minaur. Obaj też prezentują odmienne style. Chorwacki weteran opiera swoją grę na serwisie i akcjach przy siatce, natomiast utalentowany Australijczyk to gracz defensywny, uwielbiający przebijać z linii końcowej. Pojedynek przyniósł wiele emocji i zwrotów akcji. Ostatecznie lepszy okazał się Karlović, który w dziesiątym gemie trzeciego seta obronił meczbola i zwyciężył 6:7(2), 7:6(3), 7:5.

- On grał dobrze, a ja źle czułem piłkę, popełniałem wiele błędów, ale przetrwałem. Meczbola obroniłem drugim serwisem. Uderzyłem właściwie, a on nie był w stanie odegrać returnu, co bardzo mnie ucieszyło - mówił Karlović, który w ciągu dwóch godzin i 24 minut gry posłał 19 asów i uzyskał dwa przełamania. Kolejnym rywalem Chorwata, mistrza zmagań w Newport z 2016 roku, będzie Dudi Sela. Izraelczyk sprawił małą niespodziankę, eliminując Bernarda Tomicia.

Awansował także inny specjalista od gry na trawie, Gilles Muller. Luksemburczyk zaserwował siedem asów, przy własnym podaniu zdobył 71 proc. rozegranych punktów, wywalczył dwa breaki i pokonał 7:6(5), 6:3 Marcosa Baghdatisa. - To był trudny mecz, jak każdy przeciwko Marcosowi. Miałem wzloty i upadki, ale najważniejsze, że przeszedłem do kolejnej rundy - skomentował Muller, który w II rundzie zmierzy się z Marcelem Granollersem. Hiszpan na otwarcie uporał się z JC Aragone'em.

Ryan Harrison z powodu kontuzji pleców nie ukończył meczu z Nicolasem Mahutem. Francuz, zwycięzca Dell Technologies Hall of Fame Open z 2013 roku, o ćwierćfinał powalczy z Jasonem Jungiem, który wyeliminował Serhija Stachowskiego. W 1/8 finału znalazł się natomiast młodszy z braci Harrisonów, Christian. 24-letni Amerykanin ograł Alexa Bolta i w nagrodę skonfrontuje się z rodakiem, Steve'em Johnsonem, turniejową "trójką".

Z kolei inauguracyjnym przeciwnikiem oznaczonego numerem czwartym Matthew Ebdena został Ramkumar Ramanathan. Hindus pokonał 6:4, 6:1 kwalifikanta Victora Estrellę, wykorzystując trzy z sześciu piłek na przełamanie.

Dell Technologies Hall of Fame Open, Newport (USA)