ATP Umag: Marco Cecchinato i Guido Pella odrobili straty. Udany wieczór serbskich tenisistów

Marco Cecchinato w trzech setach pokonał Jiriego Vesely'ego w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250. Serbowie, Dusan Lajović i Laslo Djere, wyeliminowali w środę tenisistów rozstawionych.

Marcin Motyka
Marco Cecchinato Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Marco Cecchinato
Na przełomie maja i czerwca, w ciągu niespełna dwóch tygodni, Marco Cecchinato z anonimowej postaci męskich rozgrywek przemienił się w gracza rozpoznawalnego. Wszystko dzięki półfinałowi wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Teraz Włoch zbiera plony tego występu. W mniejszych turniejach, jak impreza ATP w Umagu, w której aktualnie uczestniczy, może liczyć na rozstawienia i mecze na kortach centralnych.

W środę, w II rundzie Plava Laguna Croatia Open Umag, właśnie na głównej arenie, Cecchinato zmierzył się z Jirim Veselym. I po bardzo wyrównanym pojedynku okazał się nieznacznie lepszy od leworęcznego Czecha. Rozstawiony z numerem trzecim Włoch zaczął przeciętnie i przegrał pierwszego seta 2:6, ale dwie kolejne partie wygrał w stosunku 7:5 i mógł cieszyć się z awans do ćwierćfinału.

O miejsce w 1/2 finału 25-latek z Palermo powalczy z Laslo Djere. Serb węgierskiego pochodzenia II rundzie wygrał 7:6(4), 6:3 z oznaczonym numerem dziewiątym Maximilianem Martererem, wykorzystując trzy z 11 piłek na przełamanie.

Rozstawionego tenisistę wyeliminował także inny Serb, Dusan Lajović. 28-latek z Belgradu pokonał 6:3, 1:6, 6:0 Alberta Ramosa, turniejową "piątkę". Tym samym Lajović, który w ciągu 100 minut gry posłał pięć asów i uzyskał cztery breaki, wyrównał na 2-2 bilans bezpośrednich konfrontacji z Hiszpanem.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Serba został Guido Pella, któremu uległ przed rokiem w Sankt Petersburgu. Argentyńczyk w środę w niezwykły sposób odwrócił losy pojedynku z Aljazem Bedene. Przegrywał już 5:7 i 1:4 ze stratą dwóch przełamań w drugim secie, lecz ostatecznie zwyciężył 5:7, 6:4, 6:4.

Plava Laguna Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja)