WTA Nanchang: zwycięski powrót Margarity Gasparian do głównego cyklu. Łatwy awans Qiang Wang

Margarita Gasparian pokonała Chinkę Shilin Xu i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Nanchangu. Dla Rosjanki to pierwszy występ w głównym cyklu od 2016 roku.

Margarita Gasparian AFP / PASCAL GUYOT / AFP / Na zdjęciu: Margarita Gasparian
Margarita Gasparian (WTA 499) przeszła trzy operacje kolana. W Nanchangu rozgrywa pierwszy turniej w głównym cyklu od Wimbledonu 2016. W poniedziałek pokonała 6:1, 6:4 Shilin Xu (WTA 309). Rosjanka odniosła pierwsze zwycięstwo w WTA Tour od marca 2016 roku, gdy w Miami wyeliminowała Annikę Beck. Moskwianka to była 41. rakieta globu. W Australian Open 2016 doszła do IV rundy

W trwającym 82 minuty spotkaniu Gasparian obroniła sześć break pointów, a sama wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie. Rosjanka zaserwowała pięć asów i zdobyła 34 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną jej rywalką będzie rozstawiona z numerem pierwszym Shuai Zhang lub finalistka Wimbledonu 2013 Sabina Lisicka.

Qiang Wang (WTA 78) wygrała 6:2, 6:1 z Ankitą Rainą (WTA 191). Chinka odparła trzy break pointy, a sama uzyskała pięć przełamań. Zgarnęła 22 z 26 punktów przy własnym pierwszym serwisie. W II rundzie reprezentantka gospodarzy zmierzy się z Japonką Ayano Shimizu lub Uzbeczką Sabiną Szaripową.

Xinyun Han (WTA 126) pokonała 6:4, 6:1 Junri Namigatę (WTA 214). W trwającym 99 minut spotkaniu było 10 przełamań, z czego siedem dla Chinki. Eri Hozumi (WTA 226) zwyciężyła 3:6, 6:1, 6:2 Jacqueline Cako (WTA 273). Amerykanka zaserwowała sześć asów, ale pięć razy oddała podanie. W II rundzie Japonka będzie rywalką Magdy Linette lub Koreanki Su Jeong Jang.

Kurumi Nara (WTA 99) przegrała 6:3, 2:6, 4:6 z Jing-Jing Lu (WTA 180). W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu Chinka wykorzystała sześć z 12 break pointów i zdobyła o jeden punkt więcej od Japonki (81-80). Mistrzyni imprezy z 2016 roku Ying-Ying Duan (WTA 113) popełniła dziewięć podwójnych błędów i uległa 2:6, 3:6 Lin Zhu (WTA 137).

Fang Ying Xun (WTA 253) wygrała 7:6(3), 6:0 z Momoko Kobori (WTA 252). W pierwszym secie Chinka wróciła z 2:5 i obroniła piłkę setową w 10. gemie. W ciągu 83 minut zaserwowała pięć asów i zdobyła 33 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. En Shuo Liang (WTA 405) wykorzystała pięć z siedmiu break pointów i pokonała 6:3, 6:3 Wushuang Zheng (WTA 514).