WTA Nanchang: Shuai Zhang odprawiła Margaritę Gasparian. Awans mistrzyni juniorskiego Australian Open

Shuai Zhang pokonała Margaritę Gasparian w II rundzie turnieju WTA International w Nanchangu. Do ćwierćfinału awansowała 17-letnia En Shuo Liang, mistrzyni juniorskiego Australian Open.

Shuai Zhang Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Shuai Zhang
W środę do ćwierćfinału imprezy w Nanchangu awansowały trzy reprezentantki gospodarzy. Rozstawiona z numerem pierwszym Shuai Zhang (WTA 32) pokonała 6:4, 6:1 Margaritę Gasparian (WTA 499). W pierwszym secie Rosjanka prowadziła 2:0, a później 4:3 z przełamaniem, ale dziewięć z 10 kolejnych gemów padło łupem Chinki.

W ciągu 88 minut Zhang wykorzystała sześć z 11 break pointów i zdobyła 17 z 21 punktów przy drugim podaniu rywalki. Chince naliczono 30 kończących uderzeń i 28 niewymuszonych błędów. Dla Gasparian, która ma za sobą trzy operacje kolana, był to pierwszy występ w głównym cyklu od Wimbledonu 2016.

Qiang Wang (WTA 78) zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:2 Sabinę Szaripową (WTA 127). W trwającym godzinę i 51 minut spotkaniu Chinka zgarnęła 28 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu okazji. Kolejną jej rywalką będzie Xinyun Han lub Fangzhou Liu.

Lin Zhu (WTA 137) pokonała 6:2, 6:3 Terezę Martincovą (WTA 221). W ciągu 87 minut Chinka zdobyła 26 z 34 punktów przy własnym pierwszym serwisie i 17 z 22 przy drugim podaniu rywalki. Wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. W ćwierćfinale Zhu zmierzy się z Zhang, z którą dwa lata temu przegrała w Waszyngtonie w ich jedynym do tej pory meczu.

En Shuo Liang (WTA 405) w 50 minut rozbiła 6:1, 6:2 Peangtarn Plipuech (WTA 311). Tajwanka zaserwowała dziewięć asów, zdobyła 25 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i obroniła trzy break pointy. Liang to mistrzyni juniorskiego Australian Open 2018 w singlu i deblu. W październiku skończy 18 lat.

W ćwierćfinale Tajwanka czeka na zwyciężczynię meczu Magdy Linette z Eri Hozumi. Polka i Japonka zmierzą się w czwartek o godz. 11:00 czasu polskiego.