ATP Hamburg: Dominic Thiem w 72 minuty w ćwierćfinale. Dalej gra też Pablo Carreno

Najwyżej rozstawiony Dominic Thiem w dwóch setach pokonał Johna Millmana w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 500 w Hamburgu. Do ćwierćfinału awansowali też Pablo Carreno i Nikołoz Basilaszwili.

Marcin Motyka
Dominic Thiem Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Po kontuzji pleców, jakiej Dominic Thiem doznał przed czterema tygodniami podczas Wimbledonu, zupełnie nie ma już śladu. Powracając na swoją ulubioną nawierzchnię, ceglaną mączkę, Austriak spisuje się jak na czołowego tenisistę świata przystało. W czwartek Thiem rozegrał drugi mecz w turnieju ATP w Hamburgu i odniósł drugie pewne zwycięstwo. Pokonał 6:2, 6:2 Johna Millmana.

Najwyżej rozstawiony Thiem dominował od pierwszej do ostatniej piłki. Oba sety tego spotkania miały identyczny przebieg. Tenisista z Wiener-Neustadt we wczesnej fazie uzyskiwał przełamanie, po czym dokładał jeszcze jednego breaka, a sam znakomicie spisywał się przy własnych podaniach.

Mecz trwał godzinę i 12 minut. W tym czasie Thiem zaserwował dwa asy, po trafionym pierwszym podaniu wygrał 90 proc. rozegranych akcji, ani razu nie został przełamany, wykorzystał cztery z 11 break pointów i łącznie zdobył 61 punktów, o 18 więcej od rywala. W ćwierćfinale Austriak zmierzy się z Nicolasem Jarrym.

Pablo Carreno wyeliminował Aljaza Bedene, który skreczował w drugim secie z powodu urazu lewego biodra. W 1/4 finału German Tennis Championships 2018 oznaczony numerem trzecim Hiszpan zagra z Nikołozem Basilaszwilim. Gruziński kwalifikant wygrał 7:6(6), 6:4 z Pablo Cuevasem, w pierwszej partii broniąc pięciu piłek setowych.

German Tennis Championships, Hamburg (Niemcy)