Clara Tauson za mocna. Maja Chwalińska wicemistrzynią Europy juniorek

Maja Chwalińska nie została w niedzielę w szwajcarskim Klosters mistrzynią Europy juniorek. Polska tenisistka przegrała w dwóch setach z faworyzowaną Clarą Tauson.

Rafał Smoliński
Maja Chwalińska Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Maja Chwalińska
Dunka została na szwajcarskiej mączce najwyżej rozstawiona i w niedzielę była praktycznie niezagrożona. Maja Chwalińska nawiązała walkę tylko na początku pierwszego seta. Potem straciła serwis w ósmym gemie i przegrała premierową odsłonę 3:6.

Clara Tauson poszła za ciosem na początku drugiego seta i wyszła na 2:0. Dąbrowianka z trudem utrzymała wówczas podanie, ale trzy następne gemy i tak padły łupem rywalki. Dopiero przy stanie 2:5 udało się Chwalińskiej zdobyć przełamanie. O powrocie do gry nie mogło jednak być mowy, ponieważ faworytka wygrała pewnie 6:3, 6:3.

Tauson grała bardzo mocno i agresywnie na returnie. W pełni zasłużyła na zwycięstwo. Została tym samym pierwszą od 20 lat Dunką, która wygrała juniorskie mistrzostwa Europy. W 1998 roku dokonała tego Eva Dyrberg, ale ta tenisistka nigdy nie podbiła zawodowych kortów. Z kolei dla Chwalińskiej był to udany tydzień, ponieważ została wicemistrzynią Europy w singlu i wspólnie z Weroniką Falkowską wywalczyła brązowy medal w deblu.

O tytuł w singlu juniorów zagrali w niedzielę pogromcy Wojciecha Marka i Daniela Michalskiego - Bułgar Adrian Andriejew i Czech Jonas Forejtek. Po trzysetowym boju zwyciężył reprezentant naszych południowych sąsiadów 6:7(1), 7:6(6), 6:3.