Challenger Sopot: Daniel Michalski ze zwycięstwem na inaugurację. Trójmiasto służy Polakowi

Daniel Michalski jako pierwszy tenisista awansował do II rundy turnieju Sopot Open rozgrywanego na kortach gdyńskiej Arki. Polak okazał się w dwóch setach lepszy od swojego rodaka Michała Dembka.

Rafał Smoliński
Daniel Michalski WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Daniel Michalski
W pierwszym meczu głównej drabinki Sopot Open 2018 spotkali się dwaj tenisiści, którzy otrzymali od organizatorów dziką kartę. Wyżej notowany Michał Dembek (ATP 709) starał się o trzecie zwycięstwo w imprezie ATP Challenger Tour, po tym jak wygrał pojedyncze mecze w Sybinie (2016) i Poznaniu (2017). Z kolei dla Daniela Michalskiego (ATP 1591) był to debiut w zawodach tej rangi.

Mecz dwóch tenisistów obecnie mieszkających w Warszawie zakończył się zwycięstwem tego młodszego i niżej klasyfikowanego w światowym rankingu. Michalski przyjechał do Trójmiasta prosto ze szwajcarskiego Klosters, gdzie dotarł do ćwierćfinału mistrzostw Europy juniorów. W maju spotkał się z Dembkiem w futuresie w Wiśle, gdzie przegrał po trzysetowym boju w pojedynku II rundy. W poniedziałek potrzebował 74 minut, aby wziąć rewanż i wygrać 6:2, 6:4.

18-letni warszawianin wykorzystał słabą postawę rodaka. Dembek sporo psuł i dlatego stracił serwis w szóstym oraz ósmym gemie. Gdy po przegranej w partii otwarcia skorzystał z przerwy toaletowej, nieco się poprawił. Prowadził nawet w drugim secie 2:0, lecz szybko stracił przewagę. Teraz Michalski cierpliwie wyczekiwał okazji na zakończenie pojedynku. Spotkanie zwieńczyła nieudana akcja przy siatce urodzonego we Włocławku 20-latka.

Michalski ma miłe wspomnienia z Trójmiasta. To tutaj zdobył w zeszłym roku pierwszy punkt do rankingu ATP podczas futuresa w Gdyni. Natomiast w kwietniu bieżącego roku z powodzeniem zadebiutował w Pucharze Davisa, gdy Polacy podejmowali w Sopocie zespół Zimbabwe. Teraz nasz reprezentant wygrał pierwszy mecz w zawodach rangi ATP Challenger Tour, za co otrzyma osiem punktów do światowej klasyfikacji. Jego przeciwnikiem w pojedynku o ćwierćfinał Sopot Open 2018 będzie Wojciech Marek lub Hiszpan Daniel Gimeno.

Przypominamy, że ze względu na niejasną sytuację związaną z Sopockim Klubem Tenisowym dyrektor Mariusz Fyrstenberg podjął decyzję o przeniesieniu tegorocznego turnieju Sopot Open na korty gdyńskiej Arki. Wstęp na pierwsze dni jest bezpłatny.