ATP Kitzbuehel: obronione meczbole, oberwanie chmury i zwycięstwo Martina Klizana. Matteo Berrettini zatrzymany

Nicolas Jarry w dwóch setach pokonał Matteo Berrettiniego w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Kitzbuehel. Martin Klizan obronił meczbole i wygrał z Dusanem Lajoviciem.

Marcin Motyka
Martin Klizan Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Martin Klizan
Na siedmiu dobiegła końca najdłuższa w karierze Matteo Berrettiniego seria wygranych meczów z rzędu. Włoch, który w zeszłym tygodniu cieszył się z pierwszego tytułu w głównym cyklu, triumfując w Gstaad, w turnieju ATP w Kitzbuehel został zatrzymany w ćwierćfinale. W tej fazie przegrał 5:7, 3:6 z Nicolasem Jarrym.

- Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ uważam, że gram na dobrym poziomie. Na korcie jestem spokojny, skoncentrowany i dobrze radzę sobie z presją. Nie dałem się przełamać, co zwiększało moją pewność siebie, a w grze z linii końcowej czułem się dobrze i udanie returnowałem - mówił Chilijczyk.

O finał Jarry powalczy z Denisem Istominem. Uzbek, który do głównej drabinki Generali Open 2018 przebijał się przez eliminacje, pokonał 6:3, 6:3 rozstawionego z numerem szóstym Maximiliana Marterera. Tym samym po raz pierwszy od roku dotarł do półfinału imprezy rangi ATP World Tour rozgrywanej na kortach ziemnych.

Martin Klizan poszedł za ciosem po wyeliminowaniu najwyżej rozstawionego Dominika Thiema i w czwartek poradził sobie z oznaczonym "ósemką" Dusanem Lajoviciem. Pojedynek miał niezwykły przebieg. W drugiej partii Lajović nie wykorzystał dwóch meczboli. Z kolei w trzeciej grę przerwało oberwanie chmury. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Klizana 4:6, 7:6(6), 6:2.

W 1/2 finału kwalifikant ze Słowacji zmierzy się z Jaume Munarem. 21-letni Hiszpan wygrał 7:6(3), 6:3 z Taro Danielem i pierwszy raz w karierze zameldował się w półfinale imprezy rangi ATP World Tour.