WTA Montreal: Alize Cornet pożegnała Andżelikę Kerber. Awans Ashleigh Barty

Francuzka Alize Cornet wyeliminowała Niemkę Andżelikę Kerber w II rundzie turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Montrealu.

Alize Cornet Getty Images / Michael Dodge / Na zdjęciu: Alize Cornet
W I rundzie imprezy w Montrealu Alize Cornet (WTA 34) wyeliminowała w trzech setach Tatjanę Marię. Spotkanie to było rozgrywane na przestrzeni dwóch dni (w poniedziałek przerwane z powodu deszczu). Andżelika Kerber (WTA 4) miała wolny los. W środę Francuzka pokonała byłą liderkę rankingu 6:4, 6:1. Dla Niemki był to pierwszy występ od czasu triumfu w Wimbledonie.

W ciągu 85 minut Cornet wykorzystała pięć z 14 break pointów i zdobyła 74 ze 132 rozegranych punktów (56 proc.). Francuzka posłała 20 kończących uderzeń i popełniła 15 niewymuszonych błędów. Kerber naliczono 18 piłek wygranych bezpośrednio i 32 pomyłki. Tenisistka z Nicei poprawiła na 2-3 bilans meczów z Niemką.

Cornet najwyżej w rankingu WTA była notowana na 11. miejscu. Eliminując Kerber odniosła 17. zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. Trzy takie wygrane zanotowała przeciwko Serenie Williams. Z Amerykanką miała zmierzyć się w tym tygodniu w Montrealu w I rundzie, ale Amerykanka wycofała się.

O ćwierćfinał Cornet zmierzy się z Ashleigh Barty (WTA 16), która wygrała 7:6(7), 6:2 z Alison van Uytvanck (WTA 41). W pierwszym secie Australijka wróciła z 1:3, a w tie breaku obroniła piłkę setową. W trwającym 82 minuty meczu zdobyła 24 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z siedmiu break pointów.

Carla Suarez (WTA 27) prowadziła 6:4, 3:2 z Łesią Curenko (WTA 45), gdy Ukrainka skreczowała. Hiszpanka uzyskała trzy przełamania i w III rundzie zmierzy się ze Sloane Stephens lub Francoise Abandą.