WTA Montreal: deszcz przerwał mecze Azarenki i Halep. Sevastova obroniła piłki meczowe

Z powodu deszczu zostały przerwane mecze Wiktorii Azarenki i Simony Halep w II rundzie turnieju WTA Premier 5 w Montrealu. Anastasija Sevastova wyeliminowała Monikę Puig po obronie dwóch piłek meczowych.

Wiktoria Azarenka Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
W II rundzie imprezy w Montrealu Wiktoria Azarenka (WTA 95) trafiła na Johannę Kontę (WTA 43). W ubiegłym tygodniu w San Jose Brytyjka rozbiła Serenę Williams, a w Kanadzie odprawiła już Jelenę Ostapenko i ma szansę na wyeliminowanie kolejnej wielkoszlemowej mistrzyni. Przy jej prowadzeniu 6:3, 3:0 mecz z Azarenką został przerwany z powodu deszczu. Na zwyciężczynię tej konfrontacji w III rundzie czeka broniąca tytułu Elina Switolina.

W meczu liderki rankingu Simony Halep z Anastazją Pawluczenkową (WTA 28) nie został dokończony pierwszy set. Przy stanie 4:3 dla Rosjanki tenisistki opuściły kort. W ogóle nie zostało rozpoczęte spotkania Karoliny Woźniackiej (WTA 2) z Aryną Sabalenką (WTA 39) i Venus Williams (WTA 14) z Soraną Cirsteą (WTA 54).

Anastasija Sevastova (WTA 19) zwyciężyła 4:6, 7:6(9), 6:1 Monikę Puig (WTA 70). Łotyszka wróciła ze stanu 4:6, 0:2, a w tie breaku drugiej partii obroniła dwie piłki meczowe. W trwającym dwie godziny i 11 minut spotkaniu tenisistka z Lipawy zaserwowała osiem asów i wykorzystała siedem z 10 break pointów. Puig, mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro, do głównej drabinki weszła w miejsce kontuzjowanej Garbine Muguruzy. Kolejną rywalką Sevastovej będzie Julia Görges.

Elise Mertens (WTA 15) pokonała 6:2, 6:7(2), 6:0 Shuai Zhang (WTA 32). W drugim secie Belgijka z 0:3 doprowadziła do tie breaka, ale nie udało się jej zakończyć meczu. Dokonała tego w trzeciej partii, w której straciła tylko trzy punkty. Kolejną rywalką półfinalistki tegorocznego Australian Open będzie Woźniacka lub Sabalenka.

Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) - Simona Halep (Rumunia, 1) 4:3 *do dokończenia
Johanna Konta (Wielka Brytania) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, WC) 6:3, 3:0* do dokończenia

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy Wiktoria Azarenka odwróci losy meczu z Johanną Kontą?