ATP Cincinnati: Łukasz Kubot i Marcelo Melo wzięli rewanż za Toronto. Teraz zagrają z pogromcami sprzed roku

Łukasz Kubot i Marcelo Melo w dwóch setach pokonali Ravena Klaasena i Michaela Venusa w II rundzie zmagań w grze podwójnej w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Cincinnati.
Marcin Motyka
Getty Images / Zak Kaczmarek / Na zdjęciu: Marcelo Melo (z lewej) i Łukasz Kubot (z prawej)

Łukasz Kubot po raz szósty stanął na starcie turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati w grze podwójnej. W przeszłości Polak trzykrotnie docierał do półfinału tej imprezy - w latach 2009-10 w parze z Oliverem Marachem oraz przed 12 miesiącami wspólnie z Marcelo Melo, z którym występuje także podczas tegorocznej edycji Western & Southern Open.

Rywalizację w stanie Ohio Kubot i Melo rozpoczęli od II rundy. Zmierzyli się z Ravenem Klaasenem z RPA i Nowozelandczykiem Michaelem Venusem, z którymi przegrali w ubiegłym tygodniu w imprezie w Toronto, także na etapie 1/8 finału. W czwartek Polak i Brazylijczyk wzięli rewanż za porażkę sprzed siedmiu dni.

W pierwszym secie lubinianin i jego partner przegrywali już 1:3, ale od tego momentu zdobyli pięć z kolejnych sześciu gemów i wygrali 6:4. W drugim obie pary obie po jednym razie straciły własne podania i o losach tej partii decydował tie break. W rozstrzygającej rozgrywce skuteczniejsi byli Kubot i Melo, zwyciężając 7-4.

Dla Kubota i Melo to pierwsze zwycięstwo po serii trzech porażek z rzędu. Poprzednią wygraną uzyskali na początku lipca w I rundzie Wimbledonu. Z kolei z triumfu na korcie twardym cieszyli pierwszy raz od lutego i imprezy w Rotterdamie.

Mecz trwał godzinę i 22 minuty. W tym czasie Polak i Brazylijczyk zaserwowali trzy asy, dwukrotnie zostali przełamani, wykorzystali trzy z czterech break pointów i łącznie zdobyli 69 punktów, o 13 więcej od przeciwników.

W ćwierćfinale rozstawieni z numerem piątym Kubot i Melo także dostaną okazję do rewanżu. Zagrają ze swoimi pogromcami z Cincinnati sprzed roku, Jamie'em Murrayem i Bruno Soaresem. Oznaczeni "czwórką" Brytyjczyk i Brazylijczyk w II rundzie pokonali 6:4, 7:6(9) amerykańskich posiadaczy dzikiej karty, parę Ryan Harrison / Nicholas Monroe.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 5,669 mln dolarów
czwartek, 16 sierpnia

II runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 5) / Marcelo Melo (Brazylia, 5) - Raven Klaasen (RPA) / Michael Venus (Nowa Zelandia) 6:4, 7:6(4)

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do półfinału?