ATP Cincinnati: Novak Djoković wygrał dwudniowy mecz z Grigorem Dimitrowem. Bułgar nie obroni tytułu

Novak Djoković w trzech setach pokonał broniącego tytułu Grigora Dimitrowa w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Cincinnati. Juan Martin del Potro okazał się lepszy od Nicka Kyrgiosa.

Marcin Motyka
Novak Djoković Getty Images / Rob Carr / Na zdjęciu: Novak Djoković
Pojedynek III rundy turnieju ATP Masters 1000 pomiędzy Novakiem Djokoviciem a Grigorem Dimitrowem był rozgrywany na przestrzeni dwóch dni. Tenisiści rozpoczęli rywalizację w czwartek, ale z powodu opadów deszczu mecz został przerwany przy prowadzeniu Serba 2:6, 6:3, 2:1 i przełożony na piątek.

W momencie wznowienia w lepszej sytuacji był Djoković, który w trzecim secie miał przełamanie. I Serb tej przewagi już nie stracił. Poza ósmym gemem, w którym musiał bronić się przed utratą podania, kontrolował przebieg spotkania i dotarł do szczęśliwego dla siebie końca, wygrywając 2:6, 6:3, 6:4

Tym samym Dimitrow nie obroni zdobytego przed rokiem tytułu. Djoković natomiast pozostaje w grze o "złotą koronę". Jeśli Serb zwycięży w Cincinnati, zostanie pierwszym w dziejach singlistą, który skompletuje trumfy we wszystkich imprezach rangi ATP World Tour Masters 1000. Kolejnym rywalem na jego drodze po to osiągnięcie będzie Milos Raonić.

Bardzo ciekawie w piątek zapowiadało się również starcie Juana Martina del Potro z Nickiem Kyrgiosem. Przez początkowe dwie godziny gry obaj nie zawodzili i pokazywali efektowny tenis. Po dwóch setach był remis, bo obydwaj solidarnie wygrali rozgrywkę tie breakowe. Trzecią partię jednak Kyrgios oddał bez walki. Australijczyk, który w poprzednich meczach miał kłopoty z urazem kolana, sprawiał wrażenie nie w pełni sprawnego i obrażonego na cały świat. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Argentyńczyka 7:6(4), 6:7(6), 6:2.

Del Potro w ćwierćfinale zmierzy się z Davidem Goffinem. Będzie to czwarte starcie pomiędzy tymi tenisistami. Jak dotychczas częściej, dwukrotnie, zwyciężał Belg. Rozstawiony z numerem 11. Goffin w III rundzie wyeliminował oznaczonego "szóstką" Kevina Andersona.

Zaległości z poprzedniego dnia nadrobił także Marin Cilić. Chorwat skonfrontował swe siły z Karenem Chaczanowem. Pojedynek został przerwany w czwartek przy stanie 1:1 w trzecim secie. Po wznowieniu kluczowe przełamanie wywalczył Cilić i dzięki temu zwyciężył 7:6(5), 3:6, 6:4. W nagrodę powalczy o półfinał z Pablo Carreno.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 5,669 mln dolarów
czwartek-piątek, 16-17 sierpnia

III runda gry pojedynczej:

Juan Martin del Potro (Argentyna, 4) - Nick Kyrgios (Australia, 15) 7:6(4), 6:7(6), 6:2
Marin Cilić (Chorwacja, 7) - Karen Chaczanow (Rosja) 7:6(5), 3:6, 6:4
Novak Djoković (Serbia, 10) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 5) 2:6, 6:3, 6:4
David Goffin (Belgia, 11) - Kevin Anderson (RPA, 6) 6:2, 6:4

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Cincinnati?