ATP Cincinnati: Łukasz Kubot i Marcelo Melo ponownie pokonani w Ohio przez Jamie'ego Murraya i Bruno Soaresa

Łukasz Kubot i Marcelo Melo w trzech setach przegrali z Jamie'em Murrayem i Bruno Soaresem w ćwierćfinale zmagań w grze podwójnej w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Cincinnati.

Marcin Motyka
Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej) Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej)
Najlepszy wynik Łukasza Kubota w turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati to ćwierćfinał. Do tej fazy docierał trzykrotnie, w tym w ubiegłym sezonie. Wówczas Polak i partnerujący mu Marcelo Melo przegrali z Jamie'em Murrayem i Bruno Soaresem. W tegorocznej edycji Western & Southern Open lubinianin i Brazylijczyk znów zostali wyeliminowani przez Brytyjczyka i Brazylijczyka.

Sobotni pojedynek miał niezwykle wyrównany przebieg, a losy wszystkich partii rozstrzygały się w końcówkach. Pierwszego seta Murray i Soares wygrali 7:5 po tym, jak Kubot przy setbolu popełnił podwójny błąd serwisowy. W drugim sytuacja się powtórzyła. Ponownie przy stanie 5:6 i podaniu Polaka Brytyjczyk i Brazylijczyk mieli piłki setowe, będące jednocześnie meczbolami, ale nasz reprezentant zdołał się obronić i doprowadził do tie breaka. W dodatkowej rozgrywce lubinianin i jego partner przegrywali 5-6, ale oddalili następną piłkę meczową, zdobyli trzy punkty z rzędu i zwyciężyli 8-6.

W super tie breaku początkowo obie pary walczyły punkt za punkt. Lecz w pewnym momencie Murray i Soares osiągnęli przewagę. Brytyjsko-brazylijski duet wyszedł na prowadzenie 7-4, a następnie 9-5, co oznaczało cztery kolejne meczbole. Pojedynek dobiegł końca po tym, jak Soares popisał się wspaniałym returnem przy podaniu Melo.

Mecz trwał godzinę i 56 minut. W tym czasie Kubot i Melo zaserwowali trzy asy, jeden raz zostali przełamani, nie wykorzystali żadnego z siedmiu break pointów i łącznie zdobyli 77 punktów, o osiem mniej od przeciwników.

Za występ w Cincinnati Polak i Brazylijczyk otrzymają po 180 punktów do rankingu ATP oraz 42,4 tys. dolarów do podziału. W przyszłym tygodniu czeka ich kolejny start. Zagrają w turnieju ATP World Tour 250 w Winston-Salem, gdzie będą najwyżej rozstawieni.

Z kolei rozstawieni z numerem czwartym Murray i Soares w półfinale Western & Southern Open zmierzą się z Jeanem-Julienem Rojerem i Horią Tecau. Oznaczona "szóstką" holendersko-rumuńska para w 1/4 finału pokonała 6:3, 7:5 Hiszpanów Feliciano Lopeza i Marka Lopeza.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 5,669 mln dolarów
sobota, 18 sierpnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Jamie Murray (Wielka Brytania, 4) / Bruno Soares (Brazylia, 4) - Łukasz Kubot (Polska, 5) / Marcelo Melo (Brazylia, 5) 7:5, 6:7(6), 10-6

Czy Jamie Murray i Bruno Soares awansują do finału?