WTA New Haven: pewne wygrane Julii Goerges i Darii Gawriłowej. Krecz Coco Vandeweghe

Niemka Julia Goerges pokonała Słowaczkę Dominikę Cibulkova i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier na kortach twardych w New Haven.

Julia Görges Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Julia Görges
Turniej w New Haven ma w tym roku wyjątkowo mocną obsadę. W głównej drabince znalazło się pięć tenisistek z Top 10 rankingu, z liderką Simoną Halep na czele. W niedzielę odbyły się cztery mecze I rundy. Julia Görges (WTA 10) pokonała 6:3, 6:1 Dominikę Cibulkovą (WTA 26). Od stanu 2:3 w pierwszym secie Niemka zdobyła 10 z 11 kolejnych gemów.

W ciągu 66 minut Cibulkova popełniła sześć podwójnych błędów, a Görges zaserwowała sześć asów. Niemka zdobyła 20 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Tenisistka z Bad Oldesloe po raz drugi w tym roku pokonała Słowaczkę. W I rundzie Rolanda Garrosa była górą w trzech setach. Kolejną jej rywalką będzie Amerykanka Danielle Collins lub Ukrainka Dajana Jastremska.

Coco Vandeweghe (WTA 24) prowadziła 6:2, 4:6, 3:2 z Magdaleną Rybarikovą (WTA 29) w starciu wielkoszlemowych półfinalistek z ubiegłego roku. Amerykanka skreczowała z powodu kontuzji prawej kostki. W trwającym dwie godziny i 15 minut meczu Słowaczka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Dla Vandeweghe był to drugi mecz od czasu, gdy w I rundzie Wimbledonu doznała urazu kostki. W Cincinnati urwała dwa gemy późniejszej triumfatorce, Holenderce Kiki Bertens.

Broniąca tytułu Daria Gawriłowa (WTA 23) w 67 minut rozbiła 6:2, 6:1 Irinę-Camelię Begu (WTA 55). Australijka obroniła dwa break pointy, a sama zamieniła na przełamanie pięć z 10 szans. Zdobyła 60 z 94 rozegranych punktów (64 proc.). W II rundzie tenisistka z Melbourne zmierzy się ze swoją rodaczką Samanthą Stosur lub Białorusinką Aryną Sabalenką.

Barbora Strycova (WTA 22) przegrała 6:7(6), 4:6 z Carlą Suarez (WTA 25). W pierwszym secie Czeszka nie wykorzystała prowadzenia 5:3. Miała też pięć piłek setowych, trzy w 12. gemie i dwie przy 6-4 w tie breaku. W drugiej partii Hiszpanka wróciła z 0:2. W trwającym godzinę i 58 minut meczu tenisistka z Barcelony wykorzystała cztery z pięciu break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Niemka Laura Siegemund lub Brytyjka Johanna Konta.

Carla Suarez (Hiszpania) - Barbora Strycova (Czechy, 8) 7:6(6), 6:4
Magdalena Rybarikova (Słowacja) - Coco Vandeweghe (USA, WC) 2:6, 6:4, 2:3 i krecz

wolne losy: Simona Halep (Rumunia, 1/WC); Caroline Garcia (Francja, 2)

Czy Julia Goerges awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w New Haven?