Cykl ITF: Iga Świątek i Maja Chwalińska w II rundzie w Budapeszcie. Polki wróciły z dalekiej podróży

Iga Świątek i Maja Chwalińska wróciły ze stanu 0-1 w setach i awansowały do II rundy dużego turnieju ITF na kortach ziemnych w Budapeszcie. Polskie tenisistki już w środę powalczą o ćwierćfinał.

Rafał Smoliński
Iga Świątek Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Iga Świątek
W swoim pierwszym meczu po wakacyjnej przerwie Iga Świątek zaczęła od przegrania seta do zera, ale potem Reka-Luca Jani nie miała już nic do powiedzenia. Prowadzona przez agencję Warsaw Sports Group tenisistka wygrała z Węgierką 0:6, 6:2, 6:1 i w środę na jej drodze stanie oznaczona piątym numerem Słowaczka Jana Cepelova.

Większe problemy miała Maja Chwalińska, która przegrała pierwszego seta, a w drugim była bliska porażki w całym spotkaniu. Dąbrowianka rzuciła się jednak do odrabiania strat i wyrównała stan meczu z Dalmą Galfi z 1:4. W decydującej odsłonie Polka nie dała Węgierce już żadnych szans, triumfując ostatecznie 5:7, 6:4, 6:2. W środę nasza reprezentantka powalczy o ćwierćfinał, a jej rywalką będzie Chorwatka Tereza Mrdeza.

W czeskich Ricanach zwycięstwo odniosła Marcelina Podlińska, a porażki doznała Julia Oczachowska. Z kolei w holenderskim Haren do ćwierćfinału debla awansowała we wtorek Daria Kuczer. Z dwóch zwycięstw cieszył się startujący w tunezyjskiej La Marsie Maciej Smoła, podobnie jak Yann Wójcik w Haren. O niespodziankę postarał się Dominik Nazaruk, który wygrał pierwszy mecz w ukraińskiej Buczy. W belgijskim Damme bez powodzenia startował natomiast Mateusz Terczyński.

I runda gry podwójnej:

Radka Buzkova (Czechy) / Aneta Laboutkova (Czechy) - Joanna Zawadzka (Polska, 3) / Dagmar Dudlakova (Czechy, 3) 4:6, 6:2, 13-11

Laetitia Pulchartova (Czechy) / Natalie Suk (USA) - Julia Oczachowska (Polska) / Oona Orpana (Finlandia) 6:4, 7:5

Haren (Holandia), 15 tys. dolarów, kort ziemny

Daria Kuczer (Polska, Q) - Lara Salden (Belgia, 2) *środa

ćwierćfinał gry podwójnej:

Daria Kuczer (Polska, 3) / Gergana Topalowa (Bułgaria, 3) - Maria Paulina Perez-Garcia (Kolumbia) / Paula Andrea Perez-Garcia (Kolumbia) *czwartek

Daria Kuczer (Polska, 3) / Gergana Topalowa (Bułgaria, 3) - Regina Husak (Holandia) / Sophie Muntean (Francja) 6:3, 6:2

MĘŻCZYŹNI

La Marsa (Tunezja), 25 tys. dolarów, kort ziemny

Maciej Smoła (Polska, 6) - Ignasi de Rueda de Genover (Hiszpania) lub Zakaria Ben Brahim (Tunezja, WC) *czwartek

Maciej Smoła (Polska, 6) - Max Flaherty (Australia, Q) 7:6(2), 6:0

Maciej Smoła (Polska, 1) / Władysław Orłow (Ukraina, 1) - Pablo Irigaray Guarne (Hiszpania) / Oscar Mancineiras Cornella (Hiszpania) *czwartek

Maciej Smoła (Polska, 1) / Władysław Orłow (Ukraina, 1) - Giovanni Agostinetto (Włochy) / Marco de Rosa (Włochy) 4:6, 6:2, 10-4

Damme (Belgia), 15 tys. dolarów, kort ziemny

Nikolas Sanchez Izquierdo (Hiszpania, 8) - Mateusz Terczyński (Polska) 6:1, 6:3

Corentin Denolly (Francja, 1) / Francois-Arthur Vibert (Francja, 1) - Mateusz Terczyński (Polska) / Benjamin Dhoe (Belgia) 7:6(5), 3:6, 10-7

Yann Wójcik (Polska) - Mathieu Perchicot (Francja, 5) *czwartek

Yann Wójcik (Polska) - Michiel de Krom (Holandia) 6:3, 4:2 i krecz
Kacper Żuk (Polska) - Ryan Nijboer (Holandia) *środa

Yann Wójcik (Polska) / Kacper Żuk (Polska) - Tim van der Horst (Holandia, 4) / Mick Veldheer (Holandia, 4) *czwartek

Yann Wójcik (Polska) / Kacper Żuk (Polska) - Marco Saffratti (Argentyna) / Philipp Schroll (Austria) 6:1, 7:6(3)