US Open: Alicja Rosolska i Abigail Spears nie podbiją Nowego Jorku. Odpadły w I rundzie

Alicja Rosolska i Abigail Spears na I rundzie zakończyły udział w grze podwójnej wielkoszlemowego US Open. Dla Polki i Amerykanki za mocne okazały się Holenderka Lesley Kerkhove i Białorusinka Lidzia Marozawa.

Abigail Spears i Alicja Rosolska Getty Images / Christopher Lee / Na zdjęciu: Abigail Spears i Alicja Rosolska
US Open 2018 jest dla Polek bardzo nieudany. W singlu Agnieszka Radwańska i Magda Linette zostały wyeliminowane w I rundzie, choć po poznaniance trudno było oczekiwać zwycięstwa nad Sereną Williams. W deblu Alicja Rosolska i Abigail Spears, rozstawione z numerem 12., również odpadły po pierwszym meczu. Przegrały 4:6, 4:6 z Holenderką Lesley Kerkhove i Białorusinką Lidzią Marozawą.

W pierwszym secie Rosolska i Spears z 2:4 wyrównały na 4:4, ale straciły dwa kolejne gemy. W drugiej partii, po oddaniu podania przy 1:1, wyrównały na 2:2. Jednak Kerkhove i Marozawa zaliczyły przełamanie na 4:3 i utrzymały przewagę.

W ciągu 87 minut Polka i Amerykanka wykorzystały tylko trzy z 10 break pointów. Kerkhove i Marozawa na przełamanie zamieniły pięć z sześciu okazji. Holenderka i Białorusinka zdobyły o dziewięć punktów więcej (72-63).

Rosolska i Spears świetnie zaprezentowały się na trawie. Zdobyły tytuł w Nottingham i osiągnęły półfinał w Wimbledonie. Latem w Ameryce Północnej jedyne mecze wygrały w New Haven, gdzie dopiero w walce o finał uległy Czeszkom Andrei Sestini Hlavackovej i Barborze Strycovej. Wcześniej odpadły w I rundzie w Montrealu i Cincinnati.

US Open był dla Rosolskiej i Spears 22. wspólnym występem w tym roku. Podobnie jak z Rolanda Garrosa odpadły w I rundzie. W Australian Open wygrały jeden mecz, a w Wimbledonie cztery. W Londynie w walce o finał nie sprostały Czeszkom Barborze Krejcikovej i Katerinie Siniakovej, późniejszym mistrzyniom.

Kerkhove i Marozawa notują czwarty w tym roku wielkoszlemowy występ. W Australian Open wygrały jeden mecz, a z Rolanda Garrosa i Wimbledonu odpadły w I rundzie. Kolejnymi rywalkami Holenderki i Białorusinki w US Open będą Magda Linette i Ajla Tomljanović.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 53 mln dolarów
środa, 29 sierpnia

I runda gry podwójnej kobiet:

Lesley Kerkhove (Holandia) / Lidzia Marozawa (Białoruś) - Alicja Rosolska (Polska, 12) / Abigail Spears (USA, 12) 6:4, 6:4

Czy Alicja Rosolska i Abigail Spears zdobędą drugi tytuł w 2018 roku?