US Open: Linette i Tomljanović poskromiły pogromczynie Rosolskiej i Spears. Powalczą o ćwierćfinał

Magda Linette i Australijka Ajla Tomljanović pokonały w trzech setach Holenderkę Lesley Kerkhove i Białorusinkę Lidzię Marozawą w II rundzie gry podwójnej wielkoszlemowego US Open.

Magda Linette Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette i Ajla Tomljanović rywalizację w US Open rozpoczęły od rozbicia w 55 minut Ukrainki Nadii Kiczenok i Australijki Anastazji Rodionowej. Ich kolejnymi rywalkami były Lesley Kerkhove i Lidzia Marozawa. Holenderka i Białorusinka w I rundzie wyeliminowały Alicję Rosolską i Abigail Spears. Linette i Tomljanović pokonały je 6:7(5), 6:3, 6:1.

Polka i Australijka z 1:5, 15-40 wyrównały na 5:5. W 12. gemie obroniły trzecią piłkę setową, jednak ten natchniony powrót nie dał im pierwszego seta. W tie breaku prowadziły 2-0, ale od 5-4 straciły trzy punkty. W drugiej partii Linette i Tomljanović odrodziły się z 1:3. W siódmym i dziewiątym gemie odparły łącznie pięć break pointów i wykorzystały drugą piłkę setową.

W decydującej odsłonie Linette i Tomljanović dominowały na korcie. Imponowały skutecznością zarówno z głębi kortu, jak i przy siatce. Wyszły na 2:0 i wówczas straciły jedynego gema.

W trwającym dwie godziny i minutę spotkaniu Linette i Tomljanović obroniły dziewięć z 12 break pointów, a same wykorzystały siedem z 11 szans na przełamanie. Przy swoim pierwszym podaniu zdobyły 56 z 79 punktów.

Polka już zanotowała najlepszy wielkoszlemowy występ w deblu. Wcześniej dwukrotnie doszła do II rundy Australian Open (2017, 2018) i trzy razy wygrała po jednym meczu w Rolandzie Garrosie (2015, 2016, 2017). Tomljanović w 2014 roku osiągnęła ćwierćfinał w Melbourne razem z Jarmilą Wolfe.

Dla Linette to trzeci deblowy występ w US Open. W 2015 i 2016 roku odpadła po pierwszym meczu. Tomljanović trzy lata temu doszła do III rundy. O ćwierćfinał Polka i Australijka zmierzą się z rozstawionymi z numerem szóstym Czeszką Lucie Hradecką i Rosjanką Jekateriną Makarową lub Japonką Shuko Aoyamą i Chinką Ying-Ying Duan.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 53 mln dolarów
piątek, 31 sierpnia

II runda gry podwójnej kobiet:

Magda Linette (Polska) / Ajla Tomljanović (Australia) - Lesley Kerkhove (Holandia) / Lidzia Marozawa (Białoruś) 6:7(5), 6:3, 6:1

Czy Magda Linette i Ajla Tomljanović awansują do ćwierćfinału debla US Open 2018?