Bernard Tomic wygrał turniej u Rafaela Nadala. To jego pierwszy tytuł od 2015 roku

Bernard Tomic zdaje się powoli wracać na właściwe tory. Australijczyk wygrał pierwszą edycję turnieju ATP Challenger Tour, którego organizatorem była akademia Rafaela Nadala.

Rafał Smoliński
Bernard Tomic Getty Images / Robert Prezioso / Na zdjęciu: Bernard Tomic
Na Majorce Bernard Tomic nie stracił żadnego seta w drodze do finału. W meczu o tytuł utrzymał nerwy na wodzy i po tie breaku w trzeciej partii zwyciężył Niemca Matthiasa Bachingera 4:6, 6:3, 7:6(3). Dzięki temu przesunie się z zajmowanej obecnie 152. pozycji w okolice 125. miejsca. 25-latek zagra w tym tygodniu we francuskim Cassis.

Tomic sięgnął po pierwszy tytuł na zawodowych kortach od triumfu w imprezie ATP World Tour 250 w Bogocie w 2015 roku. Punkty są mu teraz bardzo potrzebne, aby dostać się bezpośrednio do Australian Open 2019. W obecnym sezonie Tennis Australia nie przyznała mu dzikiej karty, a tenisista odpadł w decydującej fazie kwalifikacji.

Australijczycy z powodzeniem startują w tym roku w zawodach rangi ATP Challenger Tour. Po tytuły w singlu sięgnęło już w sumie 11 tenisistów z Antypodów: Bernard Tomic, Jason Kubler, Marc Polmans, Jordan Thompson, John Millman, Alex Bolt, Matthew Ebden, Alex de Minaur, Alexei Popyrin, Thanasi Kokkinakis i Maverick Banes.

Czy Bernard Tomic zakończy 2018 rok w Top 100?