Challenger Sewilla: pewne otwarcie Kamila Majchrzaka. Polak zrewanżował się Rosjaninowi

Kamil Majchrzak dobrze rozpoczął występ w turnieju ATP Challenger Tour o puli nagród 64 tys. euro na kortach ziemnych w Sewilli. Polski tenisista pokonał w poniedziałek Rosjanina Iwana Nedelkę, z którym w zeszłym roku przegrał w Kazachstanie.
Rafał Smoliński
Materiały prasowe / Biuro prasowe SOPOT OPEN / Andrzej Szkocki / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Impreza Copa Sevilla dobrze zapadła w pamięci tenisiście z Piotrkowa Trybunalskiego. W 2015 roku Kamil Majchrzak (ATP 188) dotarł tutaj do ćwierćfinału, natomiast w kolejnym sezonie osiągnął półfinał. Teraz Polak przyjechał na hiszpańską mączkę prosto z Nowego Jorku, gdzie odpadł w II rundzie eliminacji do wielkoszlemowego US Open 2018.

Majchrzak zmierzył się na początek z Iwanem Nedelką (ATP 235), z którym w zeszłym sezonie przegrał w trzech setach w 1/8 finału zawodów w kazachskiej miejscowości Ałmaty. Tym razem nasz reprezentant pokazał lepszy tenis od 32-letniego Rosjanina i po 93 minutach zwyciężył ostatecznie 6:4, 6:3.

Przebieg spotkania nie zaskoczył. Panowie rozgrywali sporo wymian, w których nie brakowało niewymuszonych błędów, ale i bardzo ładnych akcji, takich jak dropszoty, loby czy minięcia. Majchrzak przełamał już w trzecim gemie premierowej odsłony, a następnie skutecznie obronił trzy break pointy. Seta zakończył przy pierwszej okazji w 10. gemie.

W drugiej części pojedynku było jeszcze więcej okazji na przełamanie dla obu zawodników. Niektóre gemy i wymiany były bardzo długie, dlatego doszło do kilku zwrotów akcji. Majchrzak zaczął od prowadzenia 2:1, ale potem przegrał dwa gemy. Warto zauważyć, że przy stanie po 2 tenisiści rozegrali aż 24 piłki, zanim Nedelko utrzymał podanie. Był to zresztą jego ostatni błysk w tym spotkaniu, bowiem cztery kolejne gemy padły łupem 22-letniego piotrkowianina.

Za poniedziałkowe zwycięstwo Majchrzak otrzyma osiem punktów do rankingu ATP. We wtorek będzie miał dzień wolny i będzie mógł obserwować spotkanie, które wyłoni jego kolejnego przeciwnika. A będzie nim albo finalista Sopot Open 2018 i mistrz Sewilli z lat 2011-2013, doświadczony Hiszpan Daniel Gimeno (ATP 155), albo belgijski kwalifikant Kimmer Coppejans (ATP 291), który w 2012 roku wygrał juniorskiego Rolanda Garrosa.