Puchar Davisa: kapitanowie Polski i Rumunii ogłosili składy. Wojciech Marek z szansą na debiut w kadrze

Znane są już składy na mecz Rumunia - Polska w ramach Pucharu Davisa. Obie drużyny spotkają się w dniach 15-16 września na korcie ziemnym w hali w miejscowości Kluż-Napoka.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Rumunia i Polska zmierzą się w ramach meczu III rundy Grupy II Strefy Euroafrykańskiej. Na stronie turnieju poinformowano, że zwycięski zespół awansuje do Grupy I Strefy Euroafrykańskiej, ale trzeba pamiętać, że rozgrywki Pucharu Davisa przejdą w najbliższym czasie gruntowną reformę. Mimo wszystko spotkanie w Kluż-Napoce warto wygrać, aby poprawić pozycję w rankingu narodów.

Kapitan Radosław Szymanik zabierze do Rumunii dwóch najlepszych singlistów i deblistów kraju. W tej pierwszej konkurencji zagrać powinni Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak, natomiast w tej drugiej Łukasz Kubot i Marcin Matkowski. Piątym tenisistą w składzie jest Wojciech Marek. Niewykluczone, że jeśli wynik meczu zostanie szybko rozstrzygnięty, to młody bytomianin otrzyma szansę debiutu w kadrze.

Gospodarze nie zaskoczyli. Kapitan Gabriel Trifu będzie w singlu przede wszystkim liczył na Mariusa Copila, który ostatnio odniósł kilka zwycięstw w turniejach głównego cyklu na kontynencie amerykańskim. W deblu natomiast o punkt będą walczyć utytułowani Horia Tecau i Florin Mergea. Obaj zmagali się w tym roku z problemami zdrowotnymi, ale stopniowo odbudowują formę. W zespole Rumunii znalazło się jeszcze miejsce dla debiutanta Bogdana Ionuta Apostola i doświadczonego Adriana Ungura.

Mecz rozpocznie się w sobotę (15 września) o godz 12:00 naszego czasu. W tym dniu zostaną rozegrane dwa pojedynki singla. Natomiast w niedzielę (16 września) zaprezentują się najpierw debliści (godz. 11:00), a następnie singliści. Uroczyste losowanie kolejności gier odbędzie się w piątek. Aby wygrać całe spotkanie, trzeba zdobyć trzy punkty. Zgodnie z decyzją Międzynarodowej Federacji Tenisowej, która postanowiła przetestować w strefie kontynentalnej pewne nowinki, wszystkie mecze zostaną rozegrane w formule do dwóch wygranych setów.

Rumunia - Polska, Sala Polivalenta, Kluż-Napoka (Rumunia), kort ziemny w hali
Skład Rumunii: Marius Copil, Bogdan Ionut Apostol, Adrian Ungur, Horia Tecau, Florin Mergea; kapitan Gabriel Trifu.
Skład Polski: Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Wojciech Marek, Łukasz Kubot, Marcin Matkowski; kapitan Radosław Szymanik.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 89. Konrad Bukowiecki o medalu ME, aferze dopingowej, Anicie Włodarczyk i... walkach MMA [cały odcinek]
Która drużyna wygra mecz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×