US Open: Wojciech Marek i Daniel Michalski odpadli w deblu. W czwartek powalczą o ćwierćfinał singla

Wojciech Marek i Daniel Michalski wyszli w środę na kort tylko do meczu II rundy debla. Polacy zakończyli występ w tej konkurencji, ale w czwartek powalczą o ćwierćfinał singla juniorskiego US Open 2018.

Rafał Smoliński
Wojciech Marek East News / Wojciech Kubik / Na zdjęciu: Wojciech Marek
Środa była lżejszym dniem dla naszych reprezentantów. Wojciech Marek i Daniel Michalski po dwóch zwycięstwach w singlu mieli dzień przerwy od tej konkurencji i mogli skupić się na deblu. Na etapie II rundy lepsi jednak od Biało-Czerwonych okazali się Nicolas Alvarez Varona i Gilbert Soares Klier, którzy w czwartek zagrają w ćwierćfinale.

W pierwszej partii hiszpańsko-brazylijska para zdobyła decydujące przełamanie w piątym gemie. Z kolei w drugiej odsłonie Polacy wyszli na prowadzenie 2:0, ale szybko stracili przewagę. Rywale zdobyli kluczowego breaka w 11. gemie, a po zmianie stron zakończyli trwające 78 minut spotkanie wynikiem 6:4, 7:5.

Dla naszych reprezentantów najważniejsze będą czwartkowe pojedynki w turnieju singla. Marek zmierzy się w drugim meczu od godz. 18:00 naszego czasu na korcie 5 z najwyżej rozstawionym Tajwańczykiem Chunem Hsinem Tsengiem, mistrzem juniorskiego Rolanda Garrosa i Wimbledonu. Z kolei Michalski powinien o podobnej porze wyjść na kort 6, na którym skrzyżuje rakiety z Francuzem Antoine'em Cornutem-Chauvincem.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy
środa, 5 września

II runda gry podwójnej juniorów:

Nicolas Alvarez Varona (Hiszpania) / Gilbert Soares Klier (Brazylia) - Wojciech Marek (Polska) / Daniel Michalski (Polska) 6:4, 7:5

Czy Daniel Michalski i Wojciech Marek zagrają w ćwierćfinale turnieju singla?