Challenger Szczecin: Maciej Rajski musi poczekać, Rudolf Molleker w II rundzie

Maciej Rajski nie odniósł pierwszego w karierze zwycięstwa w cyklu ATP Challenger Tour przy okazji turnieju Pekao Szczecin Open 2018. Polak przegrał w I rundzie zawodów z Rudolfem Mollekerem.

Kacper Kowalczyk
Maciej Rajski WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Na zdjęciu: Maciej Rajski
Po poniedziałkowych porażkach Karola Drzewieckiego i Pawła Ciasia, ostatnim polskim singlistą pozostałym w drabince 26. edycji szczecińskiego challengera był Maciej Rajski. 27-latek z Piotrkowa Trybunalskiego, podobnie jak jego rodacy, otrzymał szansę występu w największym polskim turnieju tenisowym dzięki dzikiej karcie od organizatorów.

Los już w I rundzie przydzielił mu uważanego za jeden z największych talentów niemieckiego tenisa Rudolfa Mollekera. Pochodzący z Ukrainy 17-latek dał o sobie usłyszeć w tym sezonie za sprawą niespodziewanego zwycięstwa z doświadczonym Davidem Ferrerem przy okazji zawodów ATP World Tour 500 w Hamburgu. Zdobyte tam punkty pozwoliły mu awansować już do pierwszej "300" rankingu singlistów.

Niemiec już na samym początku spotkania pozbawił złudzeń Rajskiego. Przełamał go przy pierwszej okazji i dominował na korcie. Nie zraziła go nawet utrata tej przewagi, odrobił ją kilka gemów później, by po 27 minutach wygrać pierwszego seta 6:3.

W drugiej odsłonie obyło się już bez niepotrzebnych nerwów Mollekera, który dwukrotnie wygrał gemy serwisowe Polaka i sięgnął po zwycięstwo w niecałą godzinę. O awans do ćwierćfinału 17-latek zagra z rozstawionym z "piątką" Thiago Monteiro.