ATP Petersburg: Marcin Matkowski i Nicholas Monroe bez awansu do ćwierćfinału

Marcin Matkowski i Amerykanin Nicholas Monroe na I rundzie zakończyli udział w grze podwójnej turnieju ATP World Tour 250 w Petersburgu.

Marcin Matkowski East News / Wojciech Kubik / Na zdjęciu: Marcin Matkowski
Marcin Matkowski i Nicholas Monroe zanotowali drugi wspólny występ w tym roku. W kwietniu w Budapeszcie doszli do ćwierćfinału. W Petersburgu odpadli w I rundzie. W środę Polak i Amerykanin przegrali 4:6, 4:6 z rozstawionymi z numerem trzecim Czechem Romanem Jebavym i Holendrem Matwe Middelkoopem.

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Jebavy i Middelkoop uzyskali na 4:3. W drugiej partii Matkowski i Monroe z 2:4 wyrównali na 4:4, ale przegrali dwa kolejne gemy. W trwającym 66 minut spotkaniu Czech i Holender zaserwowali cztery asy i obronili cztery z pięciu break pointów.

Matkowski ostatni mecz na zawodowych kortach wygrał w Wimbledonie. Jego partnerem był wówczas Jonathan Erlich. W II rundzie Polak i Izraelczyk wyeliminowali Łukasza Kubota i Marcelo Melo, a następnie przegrali z Artemem Sitakiem i Divijem Sharanem. Później Matkowski odpadł w I rundzie US Open (z Davidem Marrero). W miniony weekend w Pucharze Davisa w Kluż-Napoce razem z Kubotem zostali pokonani przez Florina Mergeę i Horię Tecau.

Monroe również poniósł czwartą z rzędu porażkę. W Cincinnati dotarł do II rundy (z Ryanem Harrisonem), a w Winston-Salem (z Meksykaninem Miguelem Angelem Reyesem-Varelą) i z US Open (z Johnem-Patrickiem Smithem) odpadł po pierwszym meczu. W ubiegłym sezonie razem z Australijczykiem doszli w Petersburgu do półfinału.

Dla Matkowskiego był to czwarty występ w Petersburgu. W latach 2004, 2005 i 2016 wygrał łącznie dwa mecze. Polak w swoim dorobku ma 18 deblowych tytułów w głównym cyklu. Ostatni zdobył w styczniu 2017 roku w Auckland z Pakistańczykiem Aisamem-ul-Haq Qureshim.

St. Petersburg Open, Petersburg (Rosja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 1,175 mln dolarów
środa, 19 września

I runda gry podwójnej:

Roman Jebavy (Czechy, 3) / Matwe Middelkoop (Holandia, 3) - Marcin Matkowski (Polska) / Nicholas Monroe (USA) 6:4, 6:4

Czy Marcin Matkowski wygra jeszcze turniej ATP?