ATP Shenzhen: Albert Ramos obronił meczbole i pokonał Andreasa Seppiego. Awans Camerona Norrie'ego

Albert Ramos obronił dwa meczbole i w trzech setach pokonał Andreasa Seppiego w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Shenzhen. Do 1/8 finału awansowali też m.in. Cameron Norrie i Pierre-Hugues Herbert.

Marcin Motyka
Albert Ramos Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Albert Ramos
Choć turnieju ATP w Shenzhen ma rangę "250" jest chętnie odwiedzany przez tenisistów ze światowej czołówki. Każdy z poprzednich triumfatorów tej imprezy był notowany w czołowej "15" singlowego rankingu. W tegorocznej edycji tę serię mogą podtrzymać David Goffin (ATP 11) i Stefanos Tsitsipas (ATP 15).

Belg i Grek na korcie pojawią się najwcześniej w środę, bo w I rundzie otrzymali wolne losy. W poniedziałek natomiast Tsitsipas poznał swojego inauguracyjnego przeciwnika. Zmierzy się z Pierre'em-Huguesem Herbertem, który pokonał 6:4, 6:3 Dusana Lajovicia, serwując siedem asów i przy własnym podaniu zdobywając 41 z 50 rozegranych punktów.

W najciekawszym meczu dnia otwarcia Shenzhen Open Albert Ramos okazał się lepszy od Andreasa Seppiego. Hiszpan w tie breaku drugiego seta obronił dwie piłki meczowe i po niemal trzygodzinnej batalii ograł rozstawionego z numerem ósmym Włocha 6:7(5), 7:6(7), 6:3. W II rundzie rywalem Ramosa będzie Viktor Troicki. Serb wyeliminował Guillermo Garcię-Lopeza, który poddał mecz z powodu kontuzji biodra.

Oznaczony numerem trzecim Borna Corić na otwarcie swoich zmagań w Shenzhen zmierzy się z Cameronem Norrie'em. Brytyjczyk wygrał 6:2, 6:2 z posiadaczem dzikiej karty, Di Wu. Do II rundy awansował także Yoshihito Nishioka, który również oddał tylko cztery gemy Denisowi Kudli.